اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 24774 مورخ:[1395-01-20 22:35:01]
فعالیت 18000 واحد صنفی در قائمشهر/مشکلات عمده اصناف و بازاریان/محرومیت قائمشهر از داشتن کشتارگاه
اختصاصی/رئیس اتاق اصناف قائمشهر خبر داد

فعالیت 18000 واحد صنفی در قائمشهر/مشکلات عمده اصناف و بازاریان/محرومیت قائمشهر از داشتن کشتارگاه

رئیس اتاق اصناف قائمشهر گفت: قائمشهر دارای 2 میدان میوه و تره بار بزرگ است که به لحاظ تامین مرکبات در استان، نقش بسزایی را ایفا می کنند؛ اما در خصوص کشتارگاه، متاسفانه این شهرستان، از داشتن کشتارگاه محروم است.

محسن کاوه دقایقی قبل در گفت و گو با خبرنگار مازند اصناف گفت: 18 هزار واحد صنفی در قائمشهر مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه 41 اتحادیه صنفی در این شهرستان وظیفه ساماندهی این واحدهای صنفی را برعهده دارند؛ افزود: اتحادیه های خرازان، آرایشگران زنانه، خوار و بار و لبنیات و املاک هر یک با بیش از 600 عضو، از بزرگترین اتحادیه های صنفی قائمشهر محسوب می شوند.

رئیس اتاق اصناف قائمشهر در خصوص وضعیت میادین میوه و تره بار و کشتارگاه در این شهرستان، به خبرنگار ما پاسخ داد: قائمشهر دارای 2 میدان میوه و تره بار بزرگ است که به لحاظ تامین مرکبات در استان، نقش بسزایی را ایفا می کنند؛ اما در خصوص کشتارگاه، متاسفانه این شهرستان، از داشتن کشتارگاه محروم است و فعالان این عرصه، نیازهای خود را از شهرهای مجاور ساری و بابل تامین می کنند.

کاوه ضمن اشاره به فعالیت بازارهای هفتگی و محلی در قائمشهر، اظهار کرد: در تصمیم جدیدی بنا شده است تا این بازارهای هفتگی، به بازار الماس انتقال پیدا کند.

وی در ادامه کساد و رکود بازار، ارزش افزوده، مالیات و سودهای بانکی را از عمده ترین مشکلات حال حاضر اصناف و بازاریان قائمشهر برشمرد و تصریح کرد: سودهای کلان بانکی، بازاریان را تحت فشار قرار داده است و امیدواریم تصمیمات مناسبی در خصوص حمایت  بانکها از اصناف و بازاریان، از سوی مسئولان اخذ شود.

رئیس اتاق اصناف قائمشهر در پایان، فعالیت گسترده دستفروشان را از مشکلات چندین و چند ساله اصناف و بازاریان این شهرستان عنوان و خاطرنشان کرد: ساماندهی و جمع آوری دستفروشان بر عهده شهرداری است؛ امری که متاسفانه درست اجرا نمی شود و ثمره اش مشکلات عدیده است که بازاریان با آن دست و پنجه نرم می کنند.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , کاوه , رئیس , اتاق اصناف , قائمشهر , اصناف , بازار , دستفروشان , دارایی , مالیات , ارزش افزوده , میدان میوه , کشتارگاه , کاوه , رئیس , اتاق اصناف , قائمشهر , اصناف , بازار , دستفروشان , دارایی , مالیات , ارزش افزوده , میدان میوه , کشتارگاهمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا