اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 24695 مورخ:[1395-01-16 12:58:01]
 رستوران‌ها حق دریافت حق سرویس از مشتری ندارند

رستوران‌ها حق دریافت حق سرویس از مشتری ندارند

رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس گفت: به هیچ عنوان رستوران‌ها نباید بابت حق سرویس از مشتریان مبلغی دریافت کنند مگر آنکه مورد خاصی همچون ولیمه و جشن در میان باشد.

به گزارش مازند اصناف؛ سید علی اصغر میر ابراهیمی در مورد عملکرد رستورانها در ایام نوروز گفت: رستوران‌های تهران در ایام نوروز عملکرد خوبی داشتند و ما هیچ شکوائیه‌ای از وضعیت نامناسب رستوران‌ها دریافت نکردیم.

وی در واکنش به اظهارات رئیس سازمان تعزیرات در خصوص وضعیت اسفبار برخی رستورانها و کشف مواد فاسد و سمی در آنها تصریح کرد: سازمان تعزیرات اشتباه سهوی می‌کند چون چلوکبابی، فست فودی و حلیم فروشی را به چشم رستوران می‌بیند و در صورت تخلف از ناحیه اینها با عنوان رستوران آنها را مورد خطاب قرار می‌ دهد ضمن آنکه بعضی از واحدهای متخلف، فاقد مجوز از اتحادیه هستند.

به گفته میرابراهیمی یک هزار رستوران دارای جواز کسب و ۳۰۰ واحد دیگر نیز در صف انتظار و در حال اقدام برای کسب مجوز رستوران هستند.

رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس از تعطیلی یک واحد تهیه غذا در منطقه نازی آباد تهران خبر داد و افزود: در منطقه نازی آباد یک واحد صنفی به علت کشف مواد سمی و فاسد پلمب شده که این واحد صنفی، رستوران محسوب نمی‌شود و فاقد جواز از اتحادیه بوده است.

وی در مورد تعطیلی دو رستوران صاحب برند و معروف در تهران نیز گفت: یکی از آن رستورانها تحت نظارت حوزه شمیرانات است و به ما ارتباطی ندارد و دیگری هم در دسته ی چلوکبابی و چلوخورش جای دارد.

میرابراهیمی با بیان اینکه هیچ یک از رستوران های تهران در ایام نوروز پلمب نشده است؛ تاکید کرد: هیچ تخلفی از ناحیه رستوران های دارای مجوز در تهران در ایام نوروز صورت نگرفته است.

وی در خصوص دریافت حق سرویس از مشتریان توسط برخی رستوران ها اعلام کرد: به هیچ عنوان رستوران‌ها نباید بابت حق سرویس از مشتریان مبلغی دریافت کنند مگر آنکه مورد خاصی همچون ولیمه و جشن در میان باشد.


منبع: جام نیوز

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا