اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 24681 مورخ:[1395-01-15 22:54:01]
افزایش عرضه دام و کاهش قیمت گوشت گوسفند
رییس اتحادیه فروشندگان پیش‌بینی کرد؛

افزایش عرضه دام و کاهش قیمت گوشت گوسفند

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی از کاهش تقاضای خرید گوشت در ایام نوروز و ثبات قیمت آن خبر داد و پیش‌بین کرد که با توجه به بارش های فراوان در مناطق کوهستانی، از خرداد ماه شاهد افزایش عرضه دام و کاهش قیمت گوشت گوسفندی نیز باشیم.

به گزارش مازند اصناف؛ علی اصغر ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: امسال به دلیل بارش فراوان به ویژه در استان هایی مثل کردستان شاهد رویش مناسب زمین و رشد خوب علفزارها هستیم که پیش بینی می‌شود در ماه سوم سال با توجه به عرضه بیشتر دام، شاهد کاهش قیمت گوشت گوسفندی نیز باشیم.

وی با بیان اینکه در نوروز امسال تقاضا برای خرید کمتر از سال گذشته بود، افزود: هیچ افزایش قیمتی را در روزهای پایانی سال گذشته و ایام نوروز نداشتیم.

ملکی درباره قیمت گوشت گوسفند در بازار مصرف گفت: در حال حاضر هر کیلوگرم گوشت گوسفندی شقه بدون دنبه ۳۳ تا ۳۴ هزار تومان و ران گوسفندی نیز ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی در پاسخ به این سوال که دلیل بالا بودن قیمت گوشت در برخی مغازه‌ها چیست ؟ توضیح داد: ممکن است برخی مشتریان از مغازه‌داران درخواست کنند که گوشت را کاملا تمیز کنند که طبیعی است با توجه به این موضوع قیمت کمی افزایش می‌یابد که البته تقاضای بنده از مردم این است که خود اقدام به پاکسازی کنند.

وی در عین حال بیان کرد: حدود ۹۰۰ واحد صنفی دارای پروانه داریم که البته تعدادی از واحدها نیز در شرف دریافت مجوز هستند./

» برچسب ها : , افزایش , عرضه , دام , کاهش , قیمت , گوشت , گوسفند , افزایش , عرضه , دام , کاهش , قیمت , گوشت , گوسفندمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا