اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 24451 مورخ:[1394-12-25 16:04:01]
رئیس اتاق اصناف ایران : بیش از سه برابر نیاز مردم کالا وجود دارد

رئیس اتاق اصناف ایران : بیش از سه برابر نیاز مردم کالا وجود دارد

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: اینک بیش از سه تا چهار برابر نیاز بازار، کالا در انبارها وجود دارد و برای تامین اقلام مورد نیاز مردم هیچ نگرانی وجود ندارد.

به گزارش مازند اصناف؛ «علی فاضلی»  در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: بازار باثبات و آرام کنونی، حاصل تدبیر دولت و همکاری و تلاش اصناف برای تامین کالای مورد نیاز عموم است.
وی ادامه داد: وجود کالا و عرضه فراوان، عاملی برای کنترل کننده قیمت هاست و با تدبیر کارشناسی دولت و برگزاری نمایشگاه ها و فروش های فوق العاده در چند نقطه شهر تهران و برخی شهرستان ها، تحریک بازار میسر شد.
فاضلی با بیان اینکه اصناف همواره حمایت های خود را از برنامه های دولت اعلام داشته اند، خاطرنشان کرد: به رغم برخی سیاست های غلط مالیاتی در گذشته و فشاری که به واحدهای صنفی تحمیل می شد، بازار هیچگاه متلاطم نشد.
وی تصریح کرد: بازاری که در شرایط سخت در کنار نظام و حاکمیت بوده، در شرایط امروز که شاهد بارقه های امید در اقتصاد کشوریم مطمئنا در کنار نظام و مردم خواهد بود و خود، بازار را تنظیم می کند.
رییس اتاق اصناف ایران با اشاره به مشارکت گسترده مردم در عرصه انتخابات ابراز امیدواری کرد که مجلس آینده، مجلسی کارآمد و با برنامه های خوب در حوزه اقتصادی باشد.
فاضلی یادآور شد: نقش جامعه ۲۵ میلیونی اصناف از انقلاب مشروطه تا انقلاب شکوهمند اسلامی و دوران دفاع مقدس بی بدیل است، اما اکنون باید از حضور اصناف به عنوان یک مجموعه منسجم و کارآمد در کنار نظام در دوران تحریم و همراه و همگام دولت در پسا تحریم سخن گفت.
وی گفت: تحریم ها سرمایه اصناف کشور را به یک سوم کاهش داد، قدرت خریدشان برای تامین مواد اولیه به یک سوم رسید و با محدودیت های بسیاری در تجهیز و نوسازی واحدهای خود مواجه شدند، اما هیچگاه از حمایت از برنامه های نظام دست برنداشتند.
رییس اتاق اصناف ایران اضافه کرد: مدارا با مردم یک اصل کاری، وظیفه دینی و اخلاقی و بر مبنای مسئولیت اجتماعی آنها نسبت به جامعه و مردم است.
وی ادامه داد: نظارت بر بازار و همچنین فروش های فوق العاده صنوف به صورت مستمر ادامه خواهد داشت و ۳۶۰ اتاق و هشت هزار و ۶۰۰ اتحادیه در سراسر کشور برای خدمت به مردم و بررسی شکایات اجتماعی در حالت آماده باش به سر می برند.
فاضلی اطمینان داد: امسال با توجه به تدابیری که دولت و تشکل های صنفی اندیشیده اند، مردم نوروزی همراه با ثبات و آرامش در بازار را تجربه خواهند کرد.
وی تصریح کرد: بازار ایران در سال آینده دوران شکوفایی و رونق را پیش رو خواهد داشت و اتفاقات خوبی در حوزه تولید و نظام توزیع رقم خواهد خورد.
به گفته این مقام مسئول، همدلی بخش اقتصاد غیردولتی با دولت و هماهنگی مجلس و دولت در اولویت بندی موضوعات اصلی اقتصادی و توجه به پیشنهادها و برنامه های تخصصی تشکل های بخش خصوصی، موجب پیشرفت اقتصاد می شود.
وی با اشاره به توانمندی های بالای اصناف اظهار کرد: اگر فقط ۱۰ درصد از سه میلیون واحد صنفی کشور برای یک نفر اشتغال ایجاد کنند، در سال آینده ۳۰۰ هزار شغل در بخش اصناف محقق خواهد شد؛ این اتفاق دور از ذهن نیست و نیازمند حمایت دولت و همراهی مجلس است.
فاضلی تاکید کرد: اجرای پروژه «باران» (تجهیز رایگان اصناف به صندوق مکانیزه فروش) با توجه به مشخص شدن مختصات سخت افزاری و نرم افزاری صندوق های مکانیزه فروش نخستین و اصلی ترین پروژه اتاق اصناف ایران در ابتدای سال آتی خواهد بود.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا