اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 24126 مورخ:[1394-12-08 16:35:01]
به کلیه فروشندگان میوه و سبزی اخطار دادیم/ عرضه کالاهای قاچاق یعنی خیانت به مملکت
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی:

به کلیه فروشندگان میوه و سبزی اخطار دادیم/ عرضه کالاهای قاچاق یعنی خیانت به مملکت

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: کنترل دو مرز چابهار و بندر شهید رجایی برای جلوگیری از قاچاق میوه و سبزی کفایت می کند.


به گزارش مازند اصناف؛ حسین مهاجران رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران در خصوص تشدید برخورد با صنوف متخلف و دخیل در امر قاچاق از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت:اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی به تمامی واحدهای صنفی در این مورد اطلاع رسانی کرده و اخطارهای لازم را داده است.


وی ضمن اشاره به جلسه اخیر در وزارت صنعت، معدن و تجارت در این زمینه گفت: در جلسه ای که چند روز قبل در وزارت صنعت، معدن و تجارت داشتیم، به ما اعلام شد که دستور العمل مربوطه از سوی خود مسئولین به واحدهای صنفی ابلاغ می شود.


رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در خصوص چگونگی تشخیص کالاهای قاچاق توسط صنف فروشندگان میوه و سبزی اظهار داشت: کالاهای وارداتی و قاچاق از نظر بسته بندی و رنگ آمیزی با کالاهای داخلی متفاوت است بنابراین تشخیص کالاهای قاچاق سخت نیست و می توان میوه های قاچاق را تشخیص داد که هم اکنون می توان گفت که لیموترش های پاکستانی، انگورهای سیاه و شاه بلوت ها که در بازار وجود دارد، همگی به صورت قاچاق وارد کشور شدند.


وی ادامه داد:میوه های قاچاق را در سردخانه باغ های تهران قرار می دهند و سپس با وانت به میدان می آورند و پس از معامله خریدار و فروشنده، در مغازه ها رویت می شود.


مهاجران در مورد برخورد با صنوف متخلف و دخیل در امر قاچاق گفت: اگر دلسوز این مملکت هستیم پس نباید اجازه خروج ارز از مملکت را دهیم.


وی ضمن بیان این مطلب که واردات کالاهای قاچاق به کشور وسعت قابل توجهی گرفته است، افزود: درست است که موز داخلی ما در حد آب گیری است اما مگر چه می شود که موز نخوریم!


رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با تاکید بر جلوگیری از واردات کالای قاچاق به کشور گفت: هر کس کالاهای قاچاق وارد یا عرضه می کند، به این ممکلت خیانت می کند حالا دیگر فرقی ندارد که خریدار یا عرضه کننده باشد یا اینکه حمل کننده و واردکننده یا کشاورز.


وی با بیان این نکته که کنترل دو مرز برای جلوگیری از قاچاق میوه و سبزی کفایت می کند، تصریح کرد: میوه و سبزی های قاچاق با تریلی از مرز بازارچه های مرزی در چابهار و از بندر شهید رجایی وارد کشور می شود و در سراسر کشور پخش می شود.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها : , میوه , قاچاق , وارداتی , خیانت , میوه , قاچاق , وارداتی , خیانتمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا