اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 24096 مورخ:[1394-12-05 11:46:01]
برخورد جدی با متخلفان استفاده از کارت های بازرگانی
رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت ،معدن و تجارت مازندران خبر داد

برخورد جدی با متخلفان استفاده از کارت های بازرگانی

آن دسته از دارندگان کارتهای بازرگانی که اقدام به استفاده نادرست از کارتهای صادره کنند؛ شناسایی و برخورد قانونی با ایشان صورت خواهد پذیرفت.

به گزارش مازند اصناف؛ یوسف خسروزاده با بیان این مطلب که براساس دستورالعمل های صادره و سازو کارهای تعیین شده در جلسات کمیته پالایش کارتهای بازرگانی و با همکاری دستگاههای عضو کمیته، آن دسته از دارندگان کارتهای بازرگانی که اقدام به استفاده نادرست از کارتهای صادره کنند؛ شناسایی و برخورد قانونی با ایشان صورت خواهد پذیرفت؛ خاطرنشان کرد: تاکنون با هوشیاری کارشناسان استان، تعدادی از دارندگان کارتهای بازرگانی صادره از سوی سایر استانها که قصد استفاده نادرست از مجوز مذکور را داشتند شناسایی، و برخورد قانونی لازم انجام گرفته است.

 

وی در ادامه سخنانش، از فعالان و بازرگانان استان در خواست کرد تا با هوشیاری کامل از هرگونه واگذاری و اختیارات کارتهای بازرگانی به سایرین خودداری کرده تا متحمل لطمات مادی نشوند.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران اظهار کرد: ارتباط سیستمی بین سازمان ثبت احوال، سازمان ثبت و اسناد و املاک و گمرک جمهوری اسلامی بمنظور احراز هویت متقاضیان و با اتصال پایگاههای اطلاعاتی ثبت سفارش و کارت بازرگانی، پورتال ارزی و گمرک، کمک قابل توجه ای در جلوگیری از تخلفات احتمالی در امر صدور مجوزهای بازرگانی کرده است .

خسروزاده در پایان متذکر شد: از مجازات های تعیین شده در واگذاری کارتها به غیر، از جمله به ابطال کارت، ممنوعیت از یک یا چند فعالیت شغلی یا اجتماعی ، جرایم نقدی و ... می باشد.

گفتنی است شماره تماس 33360225-011 اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران آماده پاسخگویی  به سوالات احتمالی فعالان اقتصادی استان است.

 

انتهای پیام/

مرجع: روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا