اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 24068 مورخ:[1394-12-04 18:58:01]
نمایشگاه های بهاره در مناطق محروم استان ها برگزار می شود

نمایشگاه های بهاره در مناطق محروم استان ها برگزار می شود

دبیر کل اتاق اصناف ایران از استقرار واحدهای بازرسی در نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا خبر داد و گفت: بازرسان اتاق اصناف ایران نظارت بیشتری بر روی عملکرد واحدهای صنفی شناسنامه دار و دارای پروانه کسب اعمال خواهند کرد.

به گزارش مازند اصناف؛ علی عوض پور در مورد برگزاری نمایشگاه های بهاره در ایام پایانی سال و تاثیر این نمایشگاه ها بر روند معاملات و خرید مردم ضمن اشاره به این که پیش از این موضع اتاق اصناف ایران در مورد برگزاری نمایشگاه های بهاره اعلام شده است، اظهار داشت: با توجه به تحولات اقتصادی در دو سال گذشته، رویکرد اقتصادی جدیدی در پیش است و ایام پایانِ سال متفاوتی را نسبت به سی و اندی سال گذشته خواهیم داشت.
وی درباره رکود اقتصادی و تلاش دولت برای ایجاد ثبات نسبی در اقتصاد کشور افزود: اعتقاد ما این بوده و هست که امسال نیازی به برگزاری نمایشگاه های بهاره وجود ندارد.


عوض پور با اشاره به تصمیم گیری مسئولان مربوطه برای برگزاری نمایشگاه های بهاره به صورت محدود در برخی از نقاط، گفت: در سال های گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی بخش دولتی اقتصاد تاکید بر برگزاری نمایشگاه های بهاره با تولیت دستگاه های دولتی مرتبط داشت اما امسال سیاست بر این است که با تشخیص کمیته ی سه نفره ای متشکل از استانداران هر استان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و روسای اتاق اصناف بر حسب ضرورت نمایشگاه های بهاره به صورت محدود در مناطق محروم برگزار شود که در تهران نیز چندین منطقه برای برگزاری نمایشگاه بهاره در نظر گرفته شده است.


وی متذکر شد: اعتقاد اتاق اصناف ایران کماکان این است که نیازی به برگزاری نمایشگاه های بهاره در سال جاری نیست؛ چون می توانیم بر اساس ظرفیت های قانونی موجود، فروش های فوق العاده و حراج های فصلی را توسط واحدهای صنفی عرضه کالا داشته باشیم که همزمان با این مسئله، نظارت بیشتری هم توسط بازرسان هم بر روی عملکرد واحدهای صنفی شناسنامه دار و دارای پروانه کسب اعمال خواهد شد.


عوض پور تصریح کرد: وقتی فروشگاهی دارای هویت فیزیکی و جایگاه مشخصی باشد، برای رسیدگی به تخلفات این واحد صنفی، مرجعی وجود دارد اما وقتی مجموعه ای بدون شناسنامه و دستفروش باشد؛ جایگاه برای رسیدگی به شکایات مربوط به آن نیز کمتر خواهد بود.


وی همچنین در واکنش به پرسشی مبنی بر نظارت بر تعداد محدود نمایشگاه های بهاره گفت: قطعا در زمانی که تصمیم گیری برای ایجاد نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا شد، قطعا همکاران ما در واحدهای بازرسی مستقر خواهند شد و اتحادیه ها نیز بر عملکرد واحدهای صنفی نظارت خواهند داشت.


نمایشگاه بهاره تهران از ۱۲ تا ۲۱ اسفندماه جاری در پنج نقطه شامل ارم سبز، حکیمیه، مصلای تهران، بوستان ولایت و خاوران برگزار می‌شود.

 

 

اصناف ایران

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا