اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2379 مورخ:[1391-12-13 18:54:01]
  صحبت از مذاکره ایران و آمریکا بی‌معنی است/ برخی دیپلمات‌ها درکی از دیپلماسی انقلابی ندارند
رئیس سازمان بسیج مستضعفین :

صحبت از مذاکره ایران و آمریکا بی‌معنی است/ برخی دیپلمات‌ها درکی از دیپلماسی انقلابی ندارند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه صحبت از مذاکره میان ایران و آمریکا بی‌معنی است، گفت: تا زمانی که آمریکا دست از حمایت از رژیم صهیونیستی برندارد و از خلیج فارس خارج نشود رابطه با آمریکا برقرار نخواهد شد.

به گزارش نجبا و به نقل از  خبرگزاری فارس، سردار محمدرضا نقدی امروز در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب «اقتصاد مقاومتی» در دانشگاه صنعتی شریف افزود: اینکه آمریکا سپاه پاسداران و یک نهاد و دستگاهی را به حمایت از تروریستها متهم می‌کند، نشان دهنده اوج شرافت و کرامت سپاه است.

وی ادامه داد: ما افتخار می‌کنیم که از ناحیه رژیم جنایتکار آمریکا که دستش به خون مردم پنج قاره جهان آلوده است، به عنوان تروریست شناخته شویم و این یک افتخار است و یک سند روشن افتخارآمیز در تاریخ سپاه پاسداران خواهد بود.

سردار نقدی در پاسخ به این سؤال که نظر شما در مورد درخواست مذاکره آمریکا که گفته می‌شود، این بار با دفعات قبل متفاوت است چیست، گفت: آمریکا از ابتدا که آن رفتار ناجوانمردانه را در آغاز پیروزی انقلاب با ایران داشت، مرتباً و در دوران جنگ به دنبال مذاکره با ایران بوده است.

*امروز اوج خصومت آمریکا با ایران


سردار نقدی با اشاره به اینکه در دوران جنگ، ماجرای مک‌فارلین را همه به یاد دارند، اظهار داشت: در تاریخ روابط آمریکا با ایران هیچگاه رفتار آمریکا به اندازه امروز خصمانه نبوده است و امروز رفتار آمریکا با جمهوری اسلامی ایران در اوج خصومت در تمام ابعاد است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: آمریکا در جبهه اقتصادی مردم را تحت فشار گذاشته و در جبهه تبلیغی نیز کانال‌های تلویزیونی ایران را می‌بندند و منافقین را که به هیچ وجه خاصیتی ندارند، از لیست تروریست ها خارج می‌کند.

وی ادامه داد: هر جایی که ایران یک حرکت و فعالیت سیاسی می‌خواهد انجام دهد، مثل نشست سران غیرمتعهدها با همه تماس می‌گیرند که در این نشست حضور پیدا نکنند.

نقدی افزود: آمریکا در تمام عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جو روانی علیه ایران راه‌اندازی می‌کند و گروه‌های تروریستی را فعال می‌کند، تا به جمهوری اسلامی اسلامی ایران ضربه وارد کنند.

*بحث مذاکره ایران و آمریکا معنی ندارد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: حال با این همه مسائلی که آمریکا برای ایران به وجود می‌آورد و این همه حرکت‌های خصمانه علیه ایران انجام داده، بحث مذاکره معنی نمی‌دهد.

*دیپلماتهای ایرانی درک درستی از دیپلماسی انقلابی ندارند


سردار نقدی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه مسئولان آمریکایی از آن سو و برخی از مسئولان ایرانی مثل وزیر امور خارجه از سوی دیگر نسبت به مذاکره خیلی خوشبین هستند و اتفاقاً وزیر امور خارجه نیز یک مقدار به مذاکره خوشبین است، گفت: همیشه در میان دیپلمات‌های ایرانی این نرمش‌ها بوده است و از ابتدای انقلاب آن طور که آموزه‌های انقلاب یاد می‌دهد که دیپلماسی انقلابی و سیاست انقلابی چیست، خیلی از مواقع توسط دیپلمات‌های ایرانی آن طور که باید و شاید خیلی خوب تجزیه و تحلیل و درک نشده است و به هر حال چیز تازه‌ای نیست.

*تصمیم گیرنده نهایی مذاکره ایران و آمریکا مقام معظم رهبری است

وی ادامه داد: تصمیم‌گیرندگان راجع به مذاکره ایران و آمریکا همه می‌دانیم که مقام معظم رهبری است و این هم توسط امام خمینی (ره) نظریه‌پردازی شده است، به طوری که امام فرموده‌اند که «ما با آمریکا رابطه برقرار نمی‌کنیم و تا آخر ایستاده‌ایم، مگر آنکه آمریکا آدم شود».

وی افزود: آدم شدن آمریکا هم این است که از خلیج فارس بیرون برود و دست از لبنان و فلسطین بردارد.

سردار نقدی افزود: ‌زمانی که آمریکا ملت فلسطین را به رسمیت شناخت و دست از حمایت‌های بی‌چون و چرا از رژیم صهیونیستی برداشت و به مردم فلسطین آزادی داد، تا بتوانند خودشان تکلیف کشورشان را روشن کنند، آن وقت مشخص می‌شود که آمریکا آدم شده و اهل گفت‌وگو شده است.

*تأثیرگذاری بر روی انتخابات ریاست جمهوری


وی در پاسخ به این سؤال که تحلیل شما از پالس‌هایی که از سوی آمریکایی‌ها و برخی مقامات ایرانی برای مذاکره میان دو کشور داده می‌شود چیست، گفت: تلاش می‌کنند، یک تأثیرگذاری بر روی انتخابات ریاست جمهوری خردادماه داشته باشند و بگویند که اوضاع شیرین است و سعی کنند افراد را به این سمت سوق دهند که به آن کسی رأی دهید که در مقابل آمریکا نرمش بیشتری دارد.

وی اضافه کرد: تلاش آنها این است که بر روی افکار عمومی تأثیر بگذارند تا علاوه بر انتخابات داخلی کشور، بر افکار عمومی دنیا نیز تأثیر بگذارند که صلح‌طلب هستند و ایرانی‌ها هستند که خواهان مذاکره نیستند.

وی ادامه داد:‌ آمریکایی‌ها سیاست چماق و هویج را مطرح می‌کنند که به اهداف خود برسند و این را هم ملت ایران نشان داده است که به هیچ وجه زیر بار زور نخواهند رفت.

نقدی تاکید کرد: همان طور که امام خمینی و مقام معظم رهبری اعلام کرده‌اند تا زمانی که آمریکایی‌ها دست از زورگویی برندارند مذاکره زیر فشار زور ممکن نیست و کاری که به ضرر ملت ایران باشد نخواهیم کرد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا