اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 23742 مورخ:[1394-11-18 20:48:01]
گرانی گوشت به دلالان مربوط نیست

گرانی گوشت به دلالان مربوط نیست

در حالی که رییس اتحادیه دامداران، دلالان را عامل اصلی گرانی گوشت عنوان و بر ضرورت برخورد سازمان حمایت با آن‌ها تاکید کرده است، معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد که نمی‌توان افزایش قیمت گوشت در یک‌ماه اخیر را به آنها نسبت داد بلکه کاهش عرضه از مهم‌ترین دلایل گرانی است.

به گزارش مازند اصناف؛  مصیب محمدیان شمالی اظهار کرد: اصل کلی وجود دارد و آن این است که زمانی که سطح عمومی قیمت‌ها افزایش یا کاهش یابد، مشکل اساسی در تامین است و افزایش تقاضا و یا کاهش عرضه موجب گرانی در بازار می‌شود.

کاهش عرضه، موجب افزایش قیمت گوشت گوسفندی شده است

وی کاهش عرضه گوشت گوسفندی در یک‌ماه اخیر را موجب گرانی گوشت در بازار عنوان کرد و گفت: دلیل این کمبود، صادرات غیر مجاز نیز می تواند باشد.

محمدیان شمالی در پاسخ به این سوال که رییس اتحادیه دامداران دلیل این گرانی را وجود دلالان عنوان کرده است، گفت: دلال برای امروز و دیروز نیست و همیشه در بازار حضور داشته و نمی‌توان افزایش قیمت گوشت در چند هفته اخیر را به حضور آنها نسبت داد.

وی در عین حال بیان کرد: اتفاق خاص دیگری را در بازار شاهد نبودیم و شبکه توزیع نیز فرقی نکرده است.

معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان همچنین اظهار کرد: بر اساس گزارشات میدانی قیمت هر کیلوگرم گوسفند زنده 10هزار و500 تومان بود که در یک ماه اخیر به 12 هزار و 500 تومان افزایش یافته است و بعضا در خرده‌فروشی‌ها تا کیلویی 15 هزار تومان نیز به فروش می‌رسد.

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی کاهش قیمت جهانی پوست و صادرات بیش از حد دام زنده را علت اصلی افزایش قیمت گوشت اعلام کرده است.

 

 

ایسنا

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا