اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 23739 مورخ:[1394-11-18 20:35:01]
چه عینکی را از کجا و چند بخریم؟ +عکس

چه عینکی را از کجا و چند بخریم؟ +عکس

از مغازه‌های لوکسی که اجناس برند عرضه می‌کنند تا دست فروشان کنار خیابانی که با یک آینه دستی، رهگذران به خرید عینک‌های فیک خود ترغیب می‌کنند. اگر هدف‌تان از خرید عینک آفتابی، جز خوش تیپی، محافظت از چشمانتان باشد، رعایت چند نکته ضروری به نظر می‌رسد.

به گزارش مازند اصناف؛ تیزی تیغ آفتاب روزهای تابستان خیلی‌ها را به فکر خرید عینک آفتابی می‌اندازد. عینکی که به گفته کارشناسان نه فقط در روزهای آفتابی بلکه باید در همه ایام سال از آن استفاده شود. گزینه‌های خرید هم متعدد هستند. از مغازه‌های لوکسی که اجناس برند عرضه می‌کنند تا دست فروشان کنار خیابانی که با یک آینه دستی، رهگذران به خرید عینک‌های فیک خود ترغیب می‌کنند. اگر هدف‌تان از خرید عینک آفتابی، جز خوش تیپی، محافظت از چشمانتان باشد، رعایت چند نکته ضروری به نظر می‌رسد.
 
چرا عینک؟
به‌گزارش برترین‌ها، آفتاب در عین زندگی بخشی، مضراتی هم دارد. اشعه ماورای بنفش نور خورشید می‌تواند آسیب‌های زیادی به قرنیه وارد و پوست اطراف چشم را پیر و چروک کند. آن چه می‌تواند از این تخریب‌ها جلوگیری کند، یک عینک آفتابی «استاندارد» است. تاکید روی واژه «استاندارد» به این دلیل است که عینک‌های غیراستاندارد تنها مانع اذیت و آزار ظاهری نور آفتاب می‌شوند و از عبور اشعه‌ها جلوگیری نمی‌کنند.

چه عینکی را از کجا و چند بخریم؟

بنابراین در حالی که به خاطر کاهش نور آفتاب مردمک های چشم شما گشاد شده و چشم هایتان حسابی بی‌دفاع هستند، اشعه‌های مضر با خیال راحت به چشم‌های شما حمله می‌کنند. عینک استاندارد بهتر است قاب بزرگی داشته باشد که چشم ها و فضای اطرافشان را تا بالای گونه‌ها بپوشاند. شیشه‌های عینک باید قدرت محافظت UV400 داشته باشند که این به این معنا است که حتی پایین‌ترین طول موج‌های اشعه ماورای بنفش هم به چشم‌هایتان نخواهد رسید.
 
رنگ شیشه و نکاتی دیگر
اینکه شیشه‌ای که برای عینک آفتابی خود انتخاب می‌کنید، چه رنگی داشته باشد، هیچ تاثیری بر قدرت عینک ندارد ولی حواستان باشد شیشه‌ای را انتخاب کنید که شما را در تشخیص رنگ‌ها دچار مشکل نسازد. علی‌الخصوص اگر رانندگی می کنید، لازم است بتوانید سریع و به موقع رنگ های چراغ راهنما را تشخیص بدهید. از خرید عینک‌های سنگین خودداری کنید چون استفاده از آن ها برای طولانی مدت شما را خسته خواهد کرد و اطراف بینی تان جا خواهد انداخت.

عینک نه خیلی شل باشد که از روی بینی سر بخورد و جا به جا شود و نه آن قدر سفت که پشت گوش‌ها را آزار دهد. فاصله مناسب عینک از چشم‌های‌تان به مژه‌ها آسیب رسانده و مزاحمت ایجاد می‌کند.
 
حتما برند باشد؟

آن چه مسلم است خیلی از مواقع برندها نان شهرت و محبوبیتشان را می‌خورند. گاهی هم طراحی‌های منحصر به فرد بر قیمت کالا می‌افزاید اما در این که برای داشتن عینک استاندارد حتما باید سراغ برندها بروید، الزامی وجود ندارد. البته که مارک‌های معتبر با ضمانت نامه‌ها و قدرت نامشان، تمام قد پشت کیفیت محصولشان می‌ایستند و این مسئله خیال ما را از بابت گول نخوردن در این بازار تا حدود خیلی خوبی راحت می‌‌کند. اما چنان چه عینکی پیدا کردید که از قضا نام و نشان ویژه‌ای نداشت اما استانداردها را رعایت کرده بود، بابت هزینه پایین تری که می پردازید، بد به دل‌تان راه ندهید.

هزینه ها و برندها
مغازه‌های فروش عینک اصل یا تقلبی در تمام شهر پراکنده‌اند اما خیابان آرام و پردرخت فلسطین حد فاصل بلوار کشاورز تا خیابان انقلاب، جا به جا فروشگاه‌های معتبر عرضهکننده عینک آفتابی و طبی دارد. مغازه‌هایی که گاه کوچکتر هستند و تاکیدشان روی فروش مدلهای طبی است و گاه بزرگتر هستند و دریایی از مدلهای مختلف برندهای گوناگون را عرضه میکنند.
 
در این مغازهها قیمت‌ها از 200 هزار تومان شروع میشوند و به 2 میلیون تومان هم میرسند. اما اگر توانایی پرداخت مبلغی در حدود 600 تا 800 هزار تومان را داشته باشید، دستتان برای انتخاب از برندهای زیادی باز خواهد بود و مدل های متنوعی پیش رویتان قرار می گیرد. البته برای خرید از برند آنا هیکمن (Ana Hickmann) پرداخت مبلغی در حدود 300 تا 600 هزار تومان کفایت می کند. در میان مدل های عینک جورجیو والنتی، تامی و دیور هم می توانید عینک های خوبی در رنج قیمت 200 تا 300 هزار تومان پیدا کنید.
 
نرخ عینک های برند ایتالیایی پلیس از حدود 300 هزار تومان شروع می‌شود و یکی از جدیدترین مدل‌های 2015 آن، 600 هزار تومان قیمت دارد. اگر دست‌تان بازتر است می‌توانید با پرداخت 870 هزار تومان یک عینک ورساچه قاب کائوچویی با طراحی خاص بخرید یا از برندهای روبرتو کاوالی، تام فورد و بولگاری عینک‌های در حدود 1 میلیون تا یک میلیون و 600 هزار تومان تهیه کنید.
 
هرچند قیمت مدل‌های برند سواروسکی از 700 هزار تومان شروع می‌شود اما بیشتر مدل‌ها در بازه قیمتی یک یا دو میلیون قرار دارند. برند نام آشنای ری بن، از حدود 600 هزار تومان قیمت گذاری شده است. اما یکی از مغازه داران که مدل های اصل را هم در مغازه دارد، چندین مدل تقلبی که به قول خود او کیفیت بالایی دارند، به قیمت 220 هزار تومان به فروش می‌رساند.
 
اگر دست‌تان در خرید عینک باز است، دنبال مدل‌های متنوع می‌گردید و ضمانت نامه‌ها و خدمات پس از فروش برای‌تان ارجحیت دارد، سری به خیابان فلسطین بزنید. جایی که رقابت تنگاتنگ مغازه داران برای مشتری‌ها احترام زیادی به همراه دارد.

 

 

صبحانه

» برچسب ها : , چه , عینکی , کجا , چند , بخریم؟ , عکس , چه , عینکی , کجا , چند , بخریم؟ , عکسمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا