اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 23727 مورخ:[1394-11-18 12:14:01]
 پمپ بنزین‌ها یکی پس از دیگری تعطیل می‌شود

پمپ بنزین‌ها یکی پس از دیگری تعطیل می‌شود

رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت کشور به افزایش تعطیلی پمپ بنزین ها اشاره کرد و گفت: همچنان نرخ ۲.۵ درصد کارمزد برای جایگاه ها در نظر گرفته می شود که باید تقویت شود.

به گزارش مازند اصناف؛ ناصر رئیسی فرد گفت: در چندسال اخیر این نرخ کارمزد افزایش نیافته است در صورتیکه هزینه های جایگاه داران نسبت به آن بیشتر شده است.

وی گفت‌: چندین جایگاه در ماه های اخیر به دلیل کمبود گردش مالی تعطیل شده است و برخی جایگاه ها نیز مشکل مالی دارد.

رئیسی فرد گفت:‌ عمده جایگاه ها در اختیار بخش خصوصی است و از دولت انتظار داریم با استفاده از ابزارهای مالیاتی و مالی و همچنین ارائه تاسیسات ارزان و شهرداری ها با ارائه زمین های ارزان قیمت از طرح های توسعه جایگاه های توزیع سوخت حمایت کنند.

وی درباره ارائه خدمات غیرسوختی در جایگاه های سوخت نیز گفت: اماکن خدماتی در جایگاه ها وجود دارد اما انتظار داریم دولت با تخفیفهای مالیاتی از این مراکز حمایت کند تا هزینه های تمام شده فعالیت در جایگاه های سوخت کاهش یابد و بخش خصوصی از طرح واگذاری جایگاه های سوخت دولتی استقبال کنند .

وی افزود : اگر هر فعالیتی توجیه اقتصادی داشته باشد حتما با استقبال بخش خصوصی روبرو خواهد شد و در حال حاضر هزینه تمام شده راه اندازی یک جایگاه سوخت به بیش از یک و نیم میلیارد تومان می رسد بنابراین باید دولت شرایط توجیه اقتصادی را نیز فراهم آورد.

 


منبع: تسنیم

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا