اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 23587 مورخ:[1394-11-11 18:12:01]
چند ایرانی اینترنت پرسرعت دارند؟

چند ایرانی اینترنت پرسرعت دارند؟

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: براساس مهم‌ترین اقدام استراتژیک وزارت ارتباطات که با دستور رئیس جمهور انجام می‌شود هم‌اکنون ۲۹ میلیون نفر به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و این میزان در حال توسعه است.

به گزارش مازند اصناف؛ معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: براساس مهم‌ترین اقدام استراتژیک وزارت ارتباطات که با دستور رئیس جمهور انجام می‌شود هم‌اکنون ۲۹ میلیون نفر به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و این میزان در حال توسعه است.

نصرالله جهانگرد در مراسم افتتاح مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب و کارهای نوپای فاوا که با توسط سازمان فناوری اطلاعات وزارت ارتباط راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: ۱۳ هزار نوع شغل در جهان شناسایی شده که در ایران تنها ۳ هزار شغل وجود دارد و بسیاری از شغل‌های ناشناخته در ایران از کمبود دسترسی به پهنای باند ناشی شده‌اند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه‌های وزارت ارتباطات برای افزایش دسترسی و در نتیجه افزایش اشتغال در کشور اظهار داشت: با اقدامات انجام شده هم‌اکنون ۲۹ میلیون نفر به پهنای باند پرسرعت دسترسی دارند و اقدامات دیگری نیز برای کاهش هزینه اولیه توسعه خدمات انجام شده است.

وی با بیان اینکه به منظور حمایت از صادرات کالای IT آیین‌نامه حمایت از صادرات محصولات فناوری اطلاعات در شورای عالی در دست تهیه است، گفت: این آیین‌نامه تلاش می‌کند تا صادرات محصولات IT را رونق ببخشد.

جهانگرد یادآور شد: مهم‌ترین اقدام استراتژیک وزارت ارتباطات که با دستور رئیس جمهور پیگیری می‌شود توسعه پهنای باند است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران همچنین با اشاره به رشد توسعه خدمات و توسعه محتوا در سال‌های اخیر در کشور گفت: در این مدت ۲۲ هزار نفر ۵۵ هزار اپلی‌کیشن کاربردی را ساخته‌اند.

 


منبع: فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا