اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2358 مورخ:[1391-12-12 13:18:01]
برگزاری انتخابات آزاد، ترفند دشمن است

برگزاری انتخابات آزاد، ترفند دشمن استصفار هرندی در همدان: اگر کسی نسبت به آرمان‌ها و مبانی ارزشی انقلاب کمترین تردیدی داشته باشد هرچند دارای سوابق خوبی در کار باشد، قطعاً نباید به آن رأی داد.

به گزارش نجبا و به نقل از نافع، محمدحسین صفارهرندی در جمع ناظران شورای نگهبان در همدان با بیان اینکه باید به مقوله انتخابات پیش رو با نگاه آسیب‌شناسانه نگریست، اظهار داشت: دشمن با ترفندها، طراحی‌ها و راهبردهای مختلف قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری عرض اندام کند پس باید هوشیار بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سخنان برخی مبنی بر لزوم برگزاری انتخابات آزاد در ایران، به فرمایشات رهبری استناد کرد و گفت: مگر تاکنون انتخابات برگزار شده در ایران آزاد نبوده که برخی دم از این سخنان می‌زنند.

وی با اظهار تأسف از بیان این سخن از سوی رئیس دولت، خطاب به وی گفت: بیان این حرف زیر سئوال بردن خود است چون انتخابات هر دوره توسط دولت برگزار می‌شود.

صفارهرندی ادامه داد: متأسفانه با وجود تذکر رهبری مبنی بر اشتباه دانستن این دیدگاه، احمدی‌نژاد همچنان از این واژه استفاده می‌کند به طوری که در مصاحبه‌اش در صدا و سیما نیز این اصطلاح را به کار برده است.

وی تصریح کرد: البته اصطلاح «انتخابات آزاد در ایران» برای نخستین بار در محیط داخلی از سوی هاشمی رفسنجانی مطرح شد که بعد از تذکر رهبری دیگر آن را به کار نبرد اما پس از آن عنوان «برگزاری انتخابات با استانداردهای بین‌المللی» که لفظی مخدوش و معنادار است، را به کار گرفت.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه «انتخابات آزاد» از دل اجلاس منحوس پراگ بیرون آمده است، گفت: این اصطلاح می‌تواند اسم رمز ایجاد آشوب برای انتخابات آینده باشد.

وی با بیان اینکه با هدایتگری‌های رهبری انقلاب تاکنون از برهه‌های حساس به سلامتی گذر کرده‌ایم، از وجود برخی اختلافات بیهوده در بین مسئولان سخن راند و تأکید کرد: ایشان همواره با سعه صدر و تذکر سران سه قوه را به وحدت و دوری از اختلاف فرا می‌خوانند که البته در صورت تکرار اختلاف بین مسئولان، برخورد ایشان متناسب با رفتار آنها خواهد بود.

صفارهرندی در ادامه با اشاره به تحرکات دشمن از هر سو به وضعیت برگزاری انتخابات نظام پزشکی پرداخت و گفت: بنا به اعتقاد برخی، نوع برخورد با انتخابات نظام پزشکی و تلاش به منظور عدم برگزاری آن، تمرینی بود برای آینده و عدم برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، که البته در این زمینه نیز ناکام ماندند.

 

وی راهبرد بعدی دشمن را حمایت از عناصر همسو با منافع خود در کشور دانست و ابراز داشت: دشمن اعتقاد دارد باید گزینه‌ای از صندوق‌های رأی بیرون آید که برای آنها مطلوبیت بیشتری داشته باشد.

صفارهرندی افزود: ایجاد فضاسازی و عملیات روانی از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای، تخریب چهره‌های سالم‌تر و مواردی از این دست در همین راستا صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه مردم در انتخاب رئیس جمهور آینده باید دقت داشته باشند، تأکید کرد: اگر کسی نسبت به آرمان‌ها و مبانی ارزشی انقلاب کمترین تردیدی داشته باشد هرچند دارای سوابق خوبی در کار باشد، قطعاً نباید به آن رأی داد.

صفارهرندی گفت: باید از دیدگاه برخی افراد ترسید که معتقدند اگر بین دموکراسی و دین تعارض به وجود آمد باید دین را به کناری نهاده و دموکراسی را ارجح دانست.

وی با اشاره به دیدگاه برخی دیگر مبنی بر اینکه دوره اسلام‌گرایی تمام شده، ضمن ابراز تأسف برای این افراد تأکید کرد: این جریان معتقد است که دین باید باشد اما به حاکمیت آن اعتقادی ندارند.

به گفته عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، این جریان می‌گوید مثل این وضعیت به مانند موضوع اسب‌سواری است به این معنا که اسب هست ولی دوره اسب‌سواری تمام شده چرا که مرکب‌های جدیدی روی کار آمده‌اند، پس با این اوصاف دوره حاکمیت دین به اتمام رسیده و به جای آن باید انسان حاکم امور باشد.

وی در پاسخ به این جریان گفت: باید دید چه طور این افراد از یک سو دم از مهدویت و فرهنگ انتظار می‌زنند و از سوی دیگر دین را به حاشیه می‌رانند و دوره اسلام را پایان‌یافته می‌پندارند.

صفارهرندی در ادامه با بیان اینکه البته این جریان در پاسخ به این سئوال، جواب مضحکی ارائه می‌دهد، ابراز داشت: اینها می‌گویند امام زمان(عج) با نسخه اسلام نمی‌آید بلکه با یک مکتب جدید ظهور می‌کند تا تمام ادیان را به این دین درآورد؛ در صورتی که این مطلب خلاف نص صریح قرآن است.» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا