اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 23517 مورخ:[1394-11-07 12:27:01]
برگزاری کلاس آموزشی پرورش بلدرچین در رامسر

برگزاری کلاس آموزشی پرورش بلدرچین در رامسر

مدیر جهاد کشاورزی رامسر گفت: یک دوره کلاس آموزشی پرورش بلدرچین در مدیریت جهاد کشاورزی رامسر برای علاقه‌مندان و فعالان این رشته برگزار شد.

به گزارش مازند اصناف؛ فرزاد نوائیان با اشاره به خشکیدگی بسیاری از درختان خرمالو در تابستان امسال در رامسر و غرب مازندران و پیگیری مدیریت جهاد کشاورزی، اظهار کرد: نمونه‌های آلوده به مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی ارسال شد.

وی افزود: پاسخ آن مراکز مبنی بر وجود آلودگی قارچی در نمونه‌های ارسالی، برای اطلاع‌رسانی و ارائه آموزش‌های لازم درباره پیشگیری و مبارزه با عامل بیماری‌زا، کارگاه آموزشی تحت عنوان «بررسی علل خشکیدگی درختان خرمالو» در مرکز جهاد کشاورزی دهستان چهل‌شهید با حضور 40 نفر از باغداران منطقه برگزار شد.

مدیر جهاد کشاورزی رامسر از برگزاری دوره آموزش و ترویج زیان استفاده بیش از حد سموم شیمیایی در سبزیکاری و ترویج کشاورزی ارگانیک نیز خبر داد و گفت: در راستای آگاهی زنان روستایی از مضرات استفاده بیش از حد سموم شیمیایی در سبزی‌کاری و برای ترویج کشاورزی ارگانیک و استفاده بهینه از سموم و کودهای شیمیایی، دوره آموزشی مهارتی در روستای کلایه‌بن دهستان چهل‌شهید رامسر با حضور 17 نفر از زنان تولیدکننده سبزی و صیفی برگزار شد.

این مسئول در بخشی دیگر از سخنانش با عنوان اینکه بلدرچین پرنده‌ای است مقاوم، زودبازده و با محیط‌های مختلف به‌خوبی سازگار می‌شود، اضافه کرد: بلدرچین به‌سرعت رشد می‌کند و در سن 35 تا 40 روزگی به بلوغ کامل می‌رسد.

نوائیان خاطرنشان کرد: این پرنده پس از رسیدن به سن بلوغ به مدت 4 تا 6 ماه تخم‌گذاری می‌کند، میزان تخم‌گذاری در بلدرچین‌ها بالا و در حدود 250 عدد در سال است و به‌دلیل منافع زیاد و خواص فوق‌العاده گوشت و تخم آن مورد توجه بسیاری از تولیدکنندگان قرار گرفته است.

وی بیان کرد: در یک جمع‌بندی ساده می‌توان نتیجه گرفت که مجموع عواملی نظیر رشد سریع، سن بلوغ پایین، سن کشتار مناسب، کیفیت مطلوب گوشت و تخم، هزینه‌های ثابت و جاری مناسب در مقایسه با دیگر شاخه‌های دامپروری و همچنین مقاومت بالای پرنده به شرایط نامساعد محیطی، پرورش بلدرچین را تبدیل به صنعتی سود‌آور کرده که امروزه مورد توجه بسیاری از پرورش‌دهندگان در سراسر جهان قرار گرفته‌است.

مدیر جهاد کشاورزی رامسر با بیان اینکه پرورش بلدرچین مقرون‌به‌صرفه است، ادامه داد: یک دوره کلاس آموزشی پرورش بلدرچین در مدیریت جهاد کشاورزی رامسر برای علاقه‌مندان و فعالان این رشته برگزار شد.

این مسئول هدف از برگزاری این کلاس‌ها را آموزش نحوه صحیح پرورش و صرف هزینه کمتر برای تولید بیان کرد و گفت: امروزه کسب و کارهای خانگی به‌عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب می‌شود؛ امیدواریم با برگزاری کلاس‌های آموزشی به کسب و کار مشاغل خانگی کمک کنیم.

 

 

فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا