اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 23187 مورخ:[1394-10-22 01:27:01]
اجرای روش جدید محاسبه حق کمیسیون مشاورین املاک در کلاردشت
اختصاصی/رئیس اتاق اصناف کلاردشت مطرح کرد

اجرای روش جدید محاسبه حق کمیسیون مشاورین املاک در کلاردشت

شهرستان کلاردشت اولین شهرستان در سطح کشور است که روش پلکانی محاسبه حق کمیسیون مشاورین املاک در آن حذف و روش جدیدی، جایگزین آن شده است.

فرهاد کریمایی دقایقی قبل در گفت و گو با خبرنگار مازند اصناف گفت: شهرستان کلاردشت اولین شهرستان در سطح کشور است که روش پلکانی محاسبه حق کمیسیون مشاورین املاک در آن حذف شده است.

وی با اعلام این خبر افزود: در روش پلکانی، علاوه بر اینکه تعرفه نرخ نامه بسیار پایین بود؛ به دلیل پیچیده بودن روش محاسبه، گاهی اختلافاتی بین متصدیان مشاورین املاک و طرفین معامله رخ می داد.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کلاردشت با بیان اینکه در زمان مسئولیت بنده در اتحادیه املاک شهرستان چالوس در سمت بازرس، به طور جدی پیگیر حذف این روش بودم که علیرغم  طرح چندین باره در جلسات کمیسیون نظارت اما مورد تصویب قرار نگرفت؛ خاطرنشان کرد: سرانجام با پیگیری و همکاری اتحادیه مشاورین املاک و اتاق اصناف شهرستان کلاردشت و همچنین با تایید کمیسیون تخصصی اتاق اصناف و هیأت عالی نظارت کشور، این خواسته به حق تصویب شد.

 کریمایی در پایان با بیان اینکه در این روش، در هر پایه از معاملات، ۱ درصد از هر طرف معامله به عنوان نرخ خدمات مشاورین املاک شهرستان کلاردشت لحاظ می شود؛ اضافه کرد: در این روش  اگر به درخواست متقاضی، بازدیدی جهت ارزیابی و کارشناسی توسط متصدیان مشاورین املاک در کلاردشت صورت بگیرد، مبلغ 500 هزار ریال از جانب مشتری به عنوان حق مشاوره پرداخت می شود.


انتهای پیام/

» برچسب ها : , اجرای , روش , جدید , محاسبه , حق کمیسیون , مشاورین , املاک , کلاردشت , حذف , روش پلکانی , کشور , بنگاه های معاملاتی , اجرای , روش , جدید , محاسبه , حق کمیسیون , مشاورین , املاک , کلاردشت , حذف , روش پلکانی , کشور , بنگاه های معاملاتیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا