اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 23070 مورخ:[1394-10-17 00:38:01]
 شیرآلات بهداشتی با نام تجاری «آتاش» غیراستاندارد است
اداره‌کل استاندارد مازندران اعلام کرد

شیرآلات بهداشتی با نام تجاری «آتاش» غیراستاندارد است

اداره‌کل استاندارد مازندران اعلام کرد که شیرآلات بهداشتی با نام تجاری آتاش غیراستاندارد است.

به گزارش مازند اصناف؛ به نقل از روابط عمومی اداره‌کل استاندارد، براساس اطلاع واصله از سازمان ملی استاندارد کشور، در راستای بازرسی از واحدهای صنفی در ماه جاری، مقادیر قابل توجهی شیرآلات بهداشتی و ساختمانی با نام تجاری «آتاش»، به‌دلیل جعل نشان استاندارد ملی ایران و درج نکردن نشانی تولید‌کننده، شناسایی و از سطح بازار جمع‌آوری شد.

در تولید شیرآلات بهداشتی غیراستاندارد مقادیر زیاد و خارج از الزامات استاندارد، فلز خطرناک و سنگین سرب به‌کار رفته که علاوه بر مخاطرات جسمی و جانی، منجر به خرابی زود هنگام شیرآلات شده و ضررهای مالی نیز ایجاد می‌کند.

شیرآلات بهداشتی مشمول اجرای استاندارد اجباری است و مطابق ماده 9 قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران، هرگاه اجرای استاندارد در مورد کالاهایی اجباری اعلام شود؛ تولید، تمرکز، توزیع و فروش این‌گونه کالاها با کیفیت پایین‌تر از استاندارد مربوطه و یا بدون علامت استاندارد ایران ممنوع است.

تمامی عرضه‌کنندگان از فروش انواع شیرآلات بهداشتی و ساختمانی بدون نشان استاندارد و یا فاقد اصالت و نشانی خودداری کنند و مصرف‌کنندگان هم فقط شیرآلات بهداشتی و دیگر کالاهای استاندارد شده معتبر دارای 10 رقمی که از طریق سامانه پیامکی 10001517 قابل ردیابی است، خریداری کنند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا