اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 23031 مورخ:[1394-10-14 15:28:01]
پلمپ کارگاه های ساختمانی غیرایمن در مازندران
مدیرکل تعاون مازندران خبر داد

پلمپ کارگاه های ساختمانی غیرایمن در مازندران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: در سال جاری با کمک بازرسان کار و دادستان‌های شهرستان‌ها اقدام به پلمپ کارگاه‌های ساختمانی غیر ایمن در سطح استان کردیم.

به گزارش مازند اصناف؛ کامران اصغری در جلسه بررسی وضعیت ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی در استان افزود: از سال ۹۳ تاکنون برنامه‌های زیادی در بحث آموزش ایمنی کار به مهندسین و کارگران ساختمانی با تلاش اداره بازرسی کار، سازمان نظام‌مهندسی ساختمان، اداره کل فنی و حرفه‌ای و کانون انجمن‌های صنفی استادکاران و کارگران ساختمانی استان انجام‌شده که باید گفت کار بسیار بزرگی در حال انجام است.

وی با اشاره به‌ضرورت توجه به بحث آموزش ایمنی در همه زمینه‌ها خاطرنشان کرد: از سال جاری با کمک بازرسان کار و دادستان‌های شهرستان‌ها اقدام به پلمپ کارگاه‌های ساختمانی غیر ایمن در سطح استان کردیم البته این کار را پس از ارائه مشاوره و آموزش‌های لازم به پیمانکاران انجام می‌دهیم.

وی در ادامه افزود: پیگیری بحث آموزش ایمنی و نظارت شدید بر کارگاه‌های ساختمانی و در برخی از موارد پلمپ کارگاه‌های غیر ایمن تأثیر مطلوبی در کارگاه‌های ساختمانی داشته است و در بازدیدهای اخیر شاهد افزایش استفاده از تجهیزات ایمنی هستیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران بیان کرد: هدف ما و نظام‌مهندسی ساختمان در اجرای تفاهم‌نامه‌های آموزشی، کاهش حوادث ناشی از کار و ترویج فرهنگ ایمنی در استان است که در بلندمدت به آن دست خواهیم یافت.

وی افزود: درگذشته کارگران و پیمانکاران در اجرای آیین‌نامه‌های ایمنی مقاومت نشان می‌دادند ولی در حال حاضر با آغوش باز پذیرای آن هستند که این نشان از موفقیت طرح آموزش ایمنی دراستان دارد و با جدیت به دنبال کاهش حوادث ناشی از کار در استان هستیم و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

 

مرجع: مهر مازندران

» برچسب ها : , پلمپ , کارگاه های , ساختمانی , غیرایمن , مازندران , پلمپ , کارگاه های , ساختمانی , غیرایمن , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا