اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 22888 مورخ:[1394-10-03 13:16:01]
ماجرای حادثه خودرو چینی درتست فنی ایران خودرو/تصاویر

ماجرای حادثه خودرو چینی درتست فنی ایران خودرو/تصاویر

ایران خودرو چند ماهی است که معرفی و تبلیغات محصول جدید خود، هایما S7 را به عنوان خودروی چینی مونتاژ ایران (ایران خودرو خراسان) آغاز کرده است. اما انتشار تصاویری در مورد نقص فنی و تصادف یکی از خودروهای در حال تست هایما S7 در فضای مجازی خبرساز شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ هایما S7 از طراحی ظاهری جذاب، مشخصات فنی نزدیک به سایر خودروهای هم کلاس موجود در بازار و قیمت رقابتی در سطح همرده های خود برخوردار است اما چند هفته قبل، انتشار تصاویری در فضای مجازی از آسیب دیدگی ناگهانی یکی از خودروهای در حال تست پیش تولید این شرکت، خبر ساز شد.


ماجرای حادثه خودرو چینی درتست فنی ایران خودرو +تصاویر

هایما اس 7 محصول چینی مونتاژ ایران خودرو خراسان

عدم انتشار توضیح در تصاویر ناخوداگاه هر بیننده ای را ناچار به تفسیر تصاویر می کند. آنچه در نگاه اول مشخص است، آسیب دیدگی شدید چرخ جلو، وارد آمدن ضربه به گلگیر و شکشتگی شیشه جلو خودرو است.

ماجرای حادثه خودرو چینی درتست فنی ایران خودرو +تصاویر

شدت ضربه و آسیب وارده به گلگیر جلو در این تصویر مشخص است

بنابراین بسیاری افراد با توجه به تصویر شکستن پلوس چرخ جلو، ناخود آگاه به این نتیجه رسیدند که به علت ضعف کیفیت، پلوس ناگهان در حین حرکت شکسته و باعث قفل شدن چرخ و توقف ناگهانی خودرو شده است.

ماجرای حادثه خودرو چینی درتست فنی ایران خودرو +تصاویر

پلوس آسیب دیده، نشست روغن و شکستگی اجزای سیستم تعلیق

آنچه از تصاویر مشخص است،این است که به علت فعال نشدن حسگرهای مربوط به کیسه های هوا (AIR BAG) ، سر سرنشین نیز با شدت به شیشه جلو اصابت کرده که نتیجه آن شکستگی شیشه جلو خودرو بوده است.

ماجرای حادثه خودرو چینی درتست فنی ایران خودرو +تصاویر

جانمایی چهار کیسه هوا در خودرو هایما s7 که در این حادثه عمل نکرده اند

پس از انتشار این تصاویر که به ضد تبلیغ برای خودرو تازه وارد هایما منجر شد، واحد روابط عمومی ایران خودرو نیز در بیانیه ای بسیار کم سر و صدا حادثه را اینگونه توضیح داد؛ این خودرو برای تست فنی در حال انتقال بود که در یکی از خیابان‌های تهران دچار تصادف شده است.

با این حال آنچه از تصاویر مشخص است، تصادفی برای خودرو اتفاق نیافتاده، آنچنان که بدنه خودرو سالم به نظر می رسد و ضمنا باز نشدن کیسه های هوا در صورت وقوع تصادف، به خودی خود می تواند به عنوان عیب برای یک خودرو 80 میلیونی صفر کیلومتر تلقی شود.

ماجرای حادثه خودرو چینی درتست فنی ایران خودرو +تصاویر

تصویر خودرو آسیب دیده

در نهایت پیگیری دیجیاتو از منابع آگاه نشان داد که این حادثه نه برخورد با شی خارجی و نقص فنی، بلکه به علت عدم دقت راننده در هنگام انتقال خودرو به محل آزمایش فنی رخ داده است. در واقع خودرو با سرعت زیادی به درون جوی آب افتاده و شدت ضربه آنچنان زیاد بوده که علاوه بر شکستن پلوس چرخ جلو، سایر اجزا مربوط به سیستم فنربندی نیز از بین رفته و چرخ به سمت عقب حرکت کرده و به گلگیر نیز آسیب زده است.

این ماجرا دلیل باز نشدن ایربگ و برخورد سر کارشناس شرکت به شیشه جلو را توجیه می کند. از آن مهمتر آنکه طبیعتا نقص فنی خودرو دلیل این حادثه نبوده است و چنین اتفاقی می تواند برای هر خودرو دیگری نیز پیش بیاید./آ

 

 
مرجع : دیجیاتو

 

» برچسب ها : , ماجرای , حادثه , خودرو , چینی , هایما S7 , تست , فنی , ایران خودرو , تصاویر , ماجرای , حادثه , خودرو , چینی , هایما S7 , تست , فنی , ایران خودرو , تصاویرمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا