اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 22678 مورخ:[1394-09-24 16:40:01]
چند برابر شدن مالیات‌ها کمر بنگاه ها را شکست

چند برابر شدن مالیات‌ها کمر بنگاه ها را شکست

رئیس اتاق تهران گفت: چند برابر شدن مالیات‌ها در دوران رکود، کمر بنگاه ها را شکسته و به تشدید رکود اقتصادی دامن زده است.

به گزارش مازند اصناف؛  مسعود خوانساری در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با اعلام استقبال فعالان اقتصادی از تغییر رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: این انتصاب رئیس جدید را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم با شیوه هایی متفاوت تر از گذشته عمل کند، چرا که از دو سال قبل بخش خصوصی در مورد موضوع مالیات اعتراضاتی را داشته است.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران افزود: بخش خصوصی و صاحبان کسب و کار، دریافت مالیات را از حقوق دولت می دانند و خود نیز به پرداخت مالیات اعتقاد دارند اما اعتراض ما به روش‌ها و نگرش‌های خاصی است که براساس آن، سازمان امور مالیاتی فرض را بر این می‌گیرد که همه متخلف هستند.

وی تصریح کرد: چند برابر شدن مالیات‌ها در دوران رکود، کمر بنگاه ها را شکسته و به گسترش بیشتر رکود اقتصاد نیز دامن زده است، چرا که متاسفانه ماموران مالیاتی به جای پرداختن به قشری که فرار مالیاتی دارند، فشار را به بخش خصوصی واقعی وارد می‌کنند.

به گفته خوانساری، مالیات گیری از اقتصاد زیرزمینی، اصلی ترین نکته فراموش شده در سال‌های گذشته بوده و به جای آن، فشار بر بنگاه‌های تولیدی افزایش یافته است که امیدواریم با تغییرات ایجاد شده در سازمان امور مالیاتی، نگرش‌ها و روش‌ها نیز قدری بهبود یابد.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با اشاره به مصوبه اخیر مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر لزوم اخذ ویزا برای شهروندان ۳۸ کشوری که بدون ویزا به آمریکا سفر می کردند، گفت: متاسفانه مجلس نمایندگان آمریکا در اقدامی، ایران را در ردیف کشورهایی همچون سودان، عراق و سوریه قرار داده و اعلام کرده افرادی که طی ۵ سال گذشته به این کشورها سفر کرده و قصد مسافرت به آمریکا را دارند، باید فرآیند بررسی ویزا را طی کنند.

وی اظهار داشت: از طرف دیگر، برای کشورهایی همچون عربستان سعودی که مشکلات متعددی با حمایت از گروه های تروریستی در جامعه جهانی ایجاد کرده است، هیچ مشکلی پیش رو قرار ندارد، یعنی ایران که خود را یکی از قربانیان ترور می داند، در فهرست کشورهای تروریست قرار گرفته است.

خوانساری معتقد است چنین اقدامی را باید ظالمانه قلمداد کرد، چرا که در فضای اقتصادی پساتحریم، اقتصاد ایران خود را برای همکاری و همراهی با اقتصاد جهانی آماده می کرد و انتظار ما از وزارت امور خارجه این است که به این موضوع واکنش جدی نشان دهد.

وی اظهارداشت: با سفارتخانه های اروپایی برای رسیدگی و اعتراض به این اقدام کنگره آمریکا نامه نگاری‌هایی صورت داده ایم و امیدواریم کشورهای اروپایی که دغدغه حضور در اقتصاد ایران را دارند، به صورت جدی به این موضوع واکنش نشان دهند.

خوانساری در خصوص حضور وزیر دادگستری در اتاق تهران نیز خاطرنشان کرد: در ده سال گذشته، فساد در ارکان جامعه نفوذ کرده و دستگاه‌های نظارتی به جای ریشه یابی و برخورد دقیق با مظاهر فساد، تنها شرایط را برای فعالان اقتصادی که تلاش می‌کنند در سلامت به کسب و کار بپردازند، سخت تر کرده اند.

وی اظهار داشت: فساد را نمی توان تنها در اختلاس خلاصه کرد بلکه سودجویی افراد خاص، مانع تراشی های بی جهت در توسعه کسب و کار بخش خصوصی و مانع در برابر گردش آزاد و شفاف اطلاعات از مظاهر فساد است.

خوانساری اعلام کرد: برای صدور کارت بازرگانی در اتاق تهران قید دریافت گواهی عدم سوء پیشینه حذف خواهد شد.

 

 

 


منبع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا