اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 22555 مورخ:[1394-09-17 22:57:01]
مودی اسناد کافی ارائه ندهد، به ناچار مالیات علی الراس می شود
رییس سازمان امور مالیاتی:

مودی اسناد کافی ارائه ندهد، به ناچار مالیات علی الراس می شود

رییس سازمان امور مالیاتی کشور در پاسخ به اینکه گفته می شود بیش از ۸۰ درصد مالیات های وصول شده علی الراس است، گفت: اکثر پرونده ها رسیدگی می شود و اینطور نیست؛ اگر مودی اطلاعات و دفاتر و اسناد کافی ارائه ندهد، ناچارا همکاران من در سازمان مالیاتی علی الراس تعیین کنند.

به گزارش مازند اصناف؛  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی عسگری در پاسخ به سوال خبرنگار ما در مورد اینکه دقیقا چه تعداد از پرونده های مالیاتی در سال جاری علی الراس شدند، نیز گفت: الان نمی توانم بگویم؛ این همه مودی در طیف های مختلف وجود دارد و من نمی توانم عدد و درصد مشخصی را برای علی الراس اعلام کنم.


وی ادامه داد: اگر بخواهم عددی را برای مالیات علی الراس اعلام کنم، الکی حرف زدم و شما هم از من حرف الکی نخواهید چون فردی نیستم که الکی بتوانم حرف بزنم.


علی عسگری در حاشیه چهارمین اجلاسیه دوره ششم اتاق اصناف ایران در جمع خبرنگاران در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر برکناری اش و جایگزینی سید کامل تقوی نژاد مدیرعامل بانک سپه در سازمان امور مالیاتی گفت: من هم اکنون رئیس سازمان امور مالیاتی هستم اما اگر شما می خواهید بنویسید که ایشان رئیس سازمان مالیاتی هستند، شاید هم درست باشد.


وی در واکنش به این پرسش که گفته می شود یکی از دلایل برکناری شما، مالیات اصناف بوده است، پاسخ داد: مسئله برکناری من در میان نیست و اگر هم باشد، اسم آن تصمیم است نه برکناری.


رئیس سازمان امور مالیاتی همچنین در مورد سیاست های مالیاتی برای بودجه سال ۹۵ گفت: این مسئله هنوز در دولت نهایی نشده است و پیش بینی های موجود قطعی نیست.

وی در مورد احتمال کاهش درآمدهای مالیاتی در سال جاری اظهار داشت: در طی ۸ ماه گذشته ۸۳ درصد مالیات پیش بینی شده تحقق پیدا کرده است.
عسکری در پاسخ به این سوال که مهم ترین اقدام شما در باب دفاع از عملکرد خود در سازمان امور مالیاتی چیست، گفت: قضاوت با دیگران است من فقط مجری بودم.


وی همچنین در خصوص توافقات انجام شده با اتاق اصناف ایران برای پرداخت مالیات نیز گفت: قرار ما بر هماهنگی بیشتر با اتاق اصناف ایران است تا دغدغه های اصناف و سازمان مالیاتی کمتر شود.


معاون وزیر اقتصاد در عین حال با اشاره به شرایط رکودی حاکم بر اقتصاد کشور تصریح کرد: سال گذشته درآمدهای مالیاتی ۳۰ درصد رشد کرده درحالی که امسال به زور به ۱۰ درصد رسیدیم. بنابراین من به عنوان رئیس سازمان مالیاتی چیزی اضافه تر از نبض اقتصاد نمی گیرم اما به هر حال فشارهایی هست و ما مطابق با آن حرکت می کنیم و فراتر از آن نمی توانیم حرکت نمی کنیم.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا