اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 22554 مورخ:[1394-09-17 22:47:01]
راه تحقق اقتصاد مقاومتی تکیه به بنگاه های کوچک و متوسط است
رئیس اتاق اصناف ایران:

راه تحقق اقتصاد مقاومتی تکیه به بنگاه های کوچک و متوسط است

رییس اتاق اصناف ایران گفت: جمع بندی ها بر این است که امروزه بازار نیازمند برگزاری نمایشگاه نیست؛ چون در هیچ یک از کالاها نه تنها با کمبود مواجه نیستیم بلکه با افزایش تولید هم مواجه هستیم؛ پس نمایشگاه ها نباید در چنین سطحی برگزار شود.

به گزارش مازند اصناف؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی فاضلی در چهارمین اجلاس نمایندگان اتاق اصناف ایران با انتقاد از ناکارآمدی برخی قوانین افزود: اگرچه قانون نظام صنفی اصلاح شده، اما تاکنون نیازهای بخش اصناف کشور را برآورده نکرده است.


وی ادامه داد:اگر قرار باشد فرامین مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی محقق شود، راهی جز تکیه به بنگاه های کوچک و متوسط مانند صنوف تولیدی نیست.


فاضلی دستفروشی را به عنوان یکی از آسیب های موجود در نظام اجتماعی و اقتصادی ذکر کرد و گفت: بررسی های میدانی نشان می دهد که بخش عظیمی از آن به عنوان شغل دوم است؛ بخشی هم افرادی هستند که به نام تولیدی های مشاغل خانگی عمل می کنند و بخشی از اینها هم عامل توزیع کالاهای قاچاق در مجموعه اقتصاد کشور هستند.


فاضلی با بیان اینکه براساس قانون مدیریت حراج و فروش های فوق العاده با اتحادیه های صنفی است، ادامه داد: واقعیت این است که متاسفانه آشنایان، بستگان و دوستان برخی از نهادهای قدرتمند در شهرستانها و استانها دارای شرکت های دلالی و واسطه گری هستند و جای اصناف را گرفتند.

فاضلی تصریح کرد: اگر حاکمیت به این جمع بندی رسید که باید نمایشگاهها برگزار شوند، باید این مسئله قانونی شود که اگر شهرستان یا استانی ضرورت برگزاری نمایشگاه را تشخیص بدهد، پس از تشخیص استاندارد و با نظر اتاق اصناف و وزارت صنعت و معدن و تجارت به زعامت اتاق اصناف این کار انجام شود تا دست برگزار کننده واسطه در برگزاری نمایشگاه قطع می شود.


رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه دولت یازدهم کم‌ترین دخالت را در امور بازار داشته است، اما این روزها افزایش نرخ ارز بازار را اذیت می‌کند که در نهایت در روند تولید تأثیر منفی خواهد داشت.


وی تصریح کرد: کسبه و بازاریان معتقد هستند دولت در زمینه اصلاح قوانین باید اقدامات ویژه و بیشتری را انجام دهد.


چهارمین اجلاس هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران روز سه شنبه با حضور جمعی از شخصیت های کشوری از جمله وزیر اطلاعات، وزیر دادگستری، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، رییس مرکز امور اصناف و بازرگانان و بیش از ۱۴۰ نفر از نمایندگان اتاق اصناف ایران در تهران برگزار شد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا