اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 22443 مورخ:[1394-09-13 14:01:01]
تخم مرغ گران می شود

تخم مرغ گران می شود

 دبیر کانون پرورش‌دهندگان مرغ تخم گذار گفت: بعد از اربعین حسینی پیش بینی می‌شود که قیمت هر کیلو تخم مرغ به مرز ۴ هزار تومان افزایش یابد.

به گزارش مازند اصناف؛ سید فرزاد طلاکش دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار در خصوص روند تولید تخم مرغ در کشور اظهار داشت: روزانه حدود ۲۵۰۰ الی ۲۶۰۰  تن تخم مرغ در کشور تولید شده و اکنون با توجه به حذف مرغ‌های پیر از چرخه تولید با حداقل ۴۰۰ تن مازاد تخم مرغ در روز مواجه هستیم.

وی افزود: به دلیل فرا رسیدن ایام اربعین حسینی صادرات تخم مرغ به عراق با کاهش قابل توجهی مواجه بوده و می‌توان گفت که تا پایان هفته این روند ادامه دارد.

طلا کش در ادامه گفت: در واقع تقاضایی بالغ بر ۱۰۰ هزار تن تخم مرغ در سال برای صادرات از سوی بازارهای هدف وجود دارد که متاسفانه به سبب عدم مشوق‌های صادراتی به صادر کنندگان این امر شدنی نیست.

 دبیر کانون پرورش دهندگان تخم مرغ بیان کرد: خوشبختانه از هفته گذشته تا کنون قیمت‌ها روند باثباتی را در بازار داشته و می‌توان گفت که اکنون قیمت هر کیلو گرم تخم مرغ درب مرغداری ۳۶۰۰ تومان بوده گرچه قیمت‌ها با توجه به قیمت تمام شده و ۱۰ درصد سود مرغدار ایده آل نیست اما همواره پیش بینی می‌شود که قیمت‌ها بعد از اربعین حسینی به مرز ۴ هزار تومان برسد.


منبع: باشگاه خبرنگاران

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا