اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 22383 مورخ:[1394-09-09 15:42:01]
افزايش 50 درصدي توليد مركبات مازندران، جای خوشحالی دارد یا ای کاش گفتن!

افزايش 50 درصدي توليد مركبات مازندران، جای خوشحالی دارد یا ای کاش گفتن!

110 هزار هکتار از باغات مازندران را مرکبات به خود اختصاص داده است که با تولید بیش از 2میلیون و 200هزار تن، این استان به عنوان مرکز تولید مرکبات کشور می‌باشد.

به گزارش مازند اصناف؛  با مساعد بودن شرائط آب و هوایی و زحمات باغداران و کارشناسان، مرکبات امسال مازندران با رشد 50درصدی مواجه است و میزان تولید مرکبات سال‌جاری مازندران از مرز 2میلیون و 200 هزار تن گذشت که در کنار خوشحالی باغداران، نگرانی توزیع و سیاست‌های دولت در زمینه تنظیم بازار مرکبات و قیمت خرید آن را نیز میان باغداران بوجود آورده است.

110 هزار هکتار از باغات مازندران را مرکبات به خود اختصاص داده است که با تولید بیش از 2میلیون و 200هزار تن، این استان به عنوان مرکز تولید مرکبات کشور باید مورد توجه جدی در استفاده صحیح و اقتصادی از مرکبات قرار گیرد تا دغدغه عمومی باغداران مرتفع شود.

استاندار مازندران در جلسه كميسيون تنظيم بازار با اشاره به افزايش 50 درصدي توليد مركبات مازندران در سال جاري بر برنامه ريزي مناسب براي صادرات و تنظيم بازار تاكيد كرد.

ربيع فلاح گفت : پيش بيني توليد 2 میلیون و دویست هزار تن مركبات در سال جاري اگر مديريت نشود با كاهش شديد قيمت روبرو مي شويم و ضرورت دارد جهاد كشاورزي با همكاري اتحاديه ها و سازمان تعاون روستائي براي تنظيم بازار و ذخيره سازي مركبات به طور جدي وارد شود.

وي خواستار تامين سرمايه در گردش صادركنندگان و ذخيره كنندگان محصولات اساسي مازندران شد.

در اين جلسه حيدرپور رئيس سازمان جهاد كشاورزي در مورد ذخيره سازي دو محصول پرتغال و سيب براي پايان سال گفت : ميزان توليد مركبات مازندران در سال 93 مقدار یک میلیون 644 هزار تن بوده است كه اين مقدار در سال جاري به 2 میلیون و 200 هزار تن خواهد رسيد.

حيدرپور از برگزاري جشنواره ملي مركبات از 29 آذر تا سوم دي در مازندران خبر داد.

 

بلاغ

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا