اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2227 مورخ:[1391-12-03 20:41:01]
 مازندران 90 تا 110 هزار نفر بیکار دارد
معاون استاندار مازندران:

مازندران 90 تا 110 هزار نفر بیکار دارد


معاون توسعه منابع انسانی استاندار مازندران گفت: آمار بیکاری در مازندران 90 تا 110 هزار نفر است که 50 درصد از این تعداد هم تحصیلکرده هستند.

به گزارش نجبا و به نقل از  خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علیرضا جمشیدی ظهر امروز در همایش ملی اقتصاد مقاومتی در سالن همایش‌های هتل سالاردره، اظهار داشت: به نظر می‌رسد دوستان دانشگاهی برای برقراری ارتباط با صنعت و تولید، منتظر هستند که صنعت به سراغ آنها برود.

وی ادامه داد: از دانشگاه درخواست داریم به سمت واحدهای تولیدی قدم بردارند.

این مسئول یادآور شد: آمار بیکاری در استان مازندران 90 تا 110 هزار نفر است که 50 درصد از این تعداد هم تحصیلکرده هستند و از این میزان بیکاری هم 70 درصد تحصیل‌کردگان رشته‌های علوم انسانی هستند.

جمشیدی خاطرنشان کرد: هر اندازه گفتیم ورودی به دانشگاه‌ها و رشته‌ها محدودتر شود و کمتر لیسانس به دست افراد بدهند که امروز بلای جامعه است، توجهی نشد.

وی افزود: با داد و بیداد کردن مشکلی حل نمی‌شود و در اقتصاد مقاومتی همه دستگاه‌ها باید دست به دست هم دهند.

جمشیدی با مثبت ارزیابی کردن برگزاری همایش‌های اینچنینی، ادامه داد: اما این همایش‌ها باید خروجی قابل استفاده برای بخش تولید داشته باشد.

وی با بیان اینکه فرهنگ مهندسی اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گیرد، تصریح کرد: با نگاه صرف مقا‌له‌ای، نمی‌توان مشکل صنایع را حل کرد.

معاون منابع انسانی استاندار مازندران یادآور شد: مقاله باید کاربردی باشد و صنایع نیاز خود را در قالب پروژه به دانشگاه‌ها اعلام کنند.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی نه تنها ریاضت نیست، بلکه می‌تواند پویایی به همراه داشته باشد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا