اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 22240 مورخ:[1394-09-01 17:31:01]
 زمینه روابط تجاری مازندران و روسیه با پول ملی دو کشور فراهم شد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:

زمینه روابط تجاری مازندران و روسیه با پول ملی دو کشور فراهم شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: زمینه مبادله تجاری تجار مازندران و روس با پول ملی دو کشور فراهم شد.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد محمدپور عمران ظهر امروز در مراسم تجلیل از صادرکنندگان استان مازندران با اشاره به اینکه علاقه‌مندی برای توسعه صادرات در استان وجود دارد و به دنبال بهبود وضعیت موجود هستیم، اظهار کرد: صادرات 40 تا 50 میلیارد دلاری محصولات غیرنفتی دست یافتنی است و کشور به این نتیجه رسید که فعالیت در زمینه توسعه صادرات غیرنفتی امکان‌پذیر است.

وی با بیان اینکه دولت برای توسعه صادرات کمک می‌کند ولی برنامه حمایت مستقیم در دستور کار نیست و کمک دولت در غالب حمایت‌های مالیاتی است، افزود: حمایت از برگزاری نمایشگاه می‌تواند در قالب حمایت از صادرکنندگان تدوین شود که در این زمینه بسیاری از کشورها در این زمینه گام‌های مناسبی برداشتند.

محمدپور یکی از برنامه‌های حمایتی که در مازندران در دستور کار است را برقراری پرواز با کشورهای سی.آی.اس عنوان کرد و یادآور شد: این موضوع نیاز به حمایت همه جانبه در استان است.

وی با اشاره به پیگیری انجام شده برای ایجاد سرای تجاری مازندران در استراخان روسیه افزود: این مجموعه نیز به‌زودی در استراخان به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه رقابت‌پذیری در تولید کالا باید مدنظر قرار گیرد، گفت: عراق، افغانستان، ترکیه، روسیه، کشورهای حاشیه دریای خزر شرکای خوب تجاری برای مازندران محسوب می‌شوند، ولی نیاز است که دغدغه این کشورها در تولید محصول مدنظر قرار گیرد.

وی با اشاره به رایزنی انجام شده برای دریافت مجوز صادرات محصولات دریایی ایران به روسیه، اضافه کرد: مازندران در این زمینه با توجه به مرز دریایی و زمینی مناسب می‌تواند ورود پیدا کند.

محمدپور عمران در پایان با اشاره به اینکه تبادل تجاری بین مازندران و روسی با پول‌های ملی دو طرف انجام می‌شود، گفت: زمینه روابط تجاری مازندران و روسیه با پول ملی دو کشور فراهم شد.

 

فارس مازندران

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا