اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 22059 مورخ:[1394-08-24 14:36:01]
موجودی بنزین سهمیه ای مردم چند لیتر است؟

موجودی بنزین سهمیه ای مردم چند لیتر است؟

مدیر عامل شرکت ملی پخش درباره بنزین ۷۰۰ تومانی باقیمانده در کارتهای سوخت گفت: بنابر آخرین آمارها، ۴۰۰ میلیون لیتر دیگر از بنزین ۷۰۰ تومانی در کارتهای سوخت باقی مانده که بیش از ۳۰۰ میلیون لیتر آن مربوط به خودروهای نظامی و انتظامی است.

به گزارش مازند اصناف؛ مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با ابراز رضایت از اجرای طرح تخصیص سوخت به ازای پیمایش، گفت: این طرح که از مهر امسال در سراسر کشور اجرایی شده، موجب کاهش قابل توجه مصرف گازوییل شده است به طوری که مصرف این فرآورده نفتی نسبت به مهر پارسال، ۱۵ درصد کاهش نشان می دهد.
 
سید ناصر سجادی درباره سهمیه های تخصیصی مربوط به ناوگان حمل و نقل بار و مسافر نیز گفت: از آذر امسال بنابر اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، پیمانه های سوخت و سهمیه های پایه این ناوگان با تغییر در کارتهای سوخت آنها شارژ خواهد شد.
 
شهرام آدم نژاد، معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، دیروز در جمع خبرنگاران گفته بود: بر اساس مصوبه هیئت دولت مبنی بر تخصیص سوخت که بر پیمایش و عملکرد تاکید دارد، از یکم آذر سهمیه پیمایش ناوگان حمل و نقل عمومی افزایش و سهمیه پایه آنها کاهش می یابد.
 
به گفته آدم نژاد، سهمیه سوخت گازوییل ناوگان حمل و نقل عمومی از یکم آذر در چهار پیمانه به کارت آنها واریز می شود و سهمیه پایه آنها کاهش خواهد یافت.
 
سامانه هوشمند سوخت همچنان حفظ می شود
 
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران درباره سامانه هوشمند سوخت نیز گفت: عرضه بنزین براساس این سامانه صورت می گیرد.
 
وی تصریح کرد: با آن وجود که بعد از تک نرخی شدن بنزین ( ۱۰۰۰ تومان) مردم کمتر از کارتهای سوخت خود استفاده کرده اند، اما تصمیمی درباره سامانه هوشمند سوخت گرفته نشده است و عرضه بنزین بر پایه قبل و با بهره گیری از این سامانه انجام می شود.
 
بیشتر مردم بنزین سهمیه ای را مصرف کرده اند
 
سجادی همچنین درباره بنزین ۷۰۰ تومانی باقیمانده در کارتهای سوخت نیز گفت: بنابر آخرین آمارها، ۴۰۰ میلیون لیتر دیگر از بنزین ۷۰۰ تومانی در کارتهای سوخت باقی مانده که بیش از ۳۰۰ میلیون لیتر آن مربوط به خودروهای نظامی و انتظامی است که سهمیه داشته اند.
 
به گفته وی، بنابراین، بیشتر مردم سهمیه ۷۰۰ تومانی خود را مصرف کرده اند.
 
عرضه بنزین با نرخ ۷۰۰ تومان تا پایان آبان امسال ادامه دارد و از نخستین روز آذر بنزین با نرخ ۱۰۰۰تومان عرضه خواهد شد.

 

 


منبع: تسنیم

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا