اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 21960 مورخ:[1394-08-20 14:39:01]
آمریکا صادرات 60 قلم کالای پزشکی به ایران را آزاد کرد

آمریکا صادرات 60 قلم کالای پزشکی به ایران را آزاد کرد

آمریکا 60 قلم کالا و تجهیزات پزشکی را برای صادرات به ایران آزاد اعلام کرد.

به گزارش مازند اصناف؛  وزارت خزانه داری آمریکا فهرست جدیدی از کالاها و تجهیزات پزشکی را از شمول تحریم ها خارج کرده و اجازه صادرات آن ها را به ایران داده است.

بر این اساس دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا فهرست کالاها و تجهیزات پزشکی مجاز برای صادرات یا صادرات مجدد به ایران را مورد بازبینی قرار داده و کالاهای جدیدی را به این فهرست افزوده است.

بر اساس تصمیم جدید این دفتر، 60 قلم کالای جدید به این فهرست افزوده شده است.

آمریکا به رغم شعارهای حقوق بشری، در پی تشدید سیاست تحریم علیه ایران از سال 2011 محدودیت هایی را در زمینه صادرات کالاها و تجهیزات پزشکی به ایران اعمال کرده است. بر اساس تصمیم وزارت خزانه داری آمریکا بجز دسته معدودی از کالاها، برای صادرات سایر کالاهای پزشکی به ایران باید از دفتر کنترل دارایی های خارجی مجوز دریافت شود.

اکنون وزارت خزانه داری آمریکا فهرست کالاهای مجاز برای صادرات به ایران بدون کسب مجوز موردی را گسترده کرده و 60 قلم کالای جدید را به آن افزوده است. در بین کالاهای جدید، داروها و تجهیزات مورد نیاز برای مراقبت از نوزادان از جمله دستگاه های وارمر  نوزاد قرار دارد. تجهیزات رادیولوژی مثل ماشین های آم آر آی، ماشین های اشعه ایکس، ماشین های پت و مانند آن نیز در این بین قرار دارند.

 

 

 

 

 

تسنیم

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا