اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2196 مورخ:[1391-12-01 21:10:01]
پرواز ساری ـ باکو ـ رشت راه‌اندازی شود
استاندار مازندران در دیدار با سفیر جمهوری آذربایجان:

پرواز ساری ـ باکو ـ رشت راه‌اندازی شود

استاندار مازندران راه‌اندازی پرواز ساری ـ باکو و رشت را برای توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری جمهوری آذربایجان با شمال ایران خواستار شد.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، عصر امروز در حاشیه سفر دو روزه سفیر جمهوری آذربایجان به استان مازندران، اردشیر آخوندوف به اتفاق هیئت همراه با استاندار مازندران دیدار کرد.

در این دیدار از سوی مسئولان مازندران، سید علی اکبر طاهایی استاندار مازندران، فرزانه معاون برنامه‌ریزی استاندار مازندران، اسماعیلی مدیرکل امور اقتصادی استانداری، شعبانپور مدیرکل امور اقتصادی و دارایی، عشریه رئیس اتاق بازرگانی مازندران، اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی و ....حضور داشتند.

استاندار مازندران در این نشست به روابط دیرینه ایران و جمهوری آذربایجان اشاره کرد و گفت: ایران در زمان اشغال قره‌باغ کمک‌کار و مددیار جمهوری آذربایجان بوده است.

سید علی اکبر طاهایی رفتار ایران و مردم شمال ایران را به جمهوری آذربایجان انسان‌دوستانه برشمرد و بیان داشت: مناسبات اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان باید بر اساس تفاهم‌های اعتقادی و دینی تنظیم شود.

وی از ایران و جمهوری آذربایجان به عنوان دو کشور کلیدی در منطقه یاد کرد و گفت: راه‌آهن مازندران از نوار ساحلی از سمت ساری به گیلان در قرار و مصوبات دولت قرار گرفته است که می‌توان از این ظرفیت به نحو شایسته استفاده کرد.

استاندار مازندران احداث این کار را در توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی موثر دانست.

وی بر افزایش روابط تجاری بین بازرگانان ایران، مازندران و آذربایجان تاکید کرد و اضافه کرد: نیازهای صنعتی این دو کشور باید بر اساس توانمندی‌ها رصد شود.

طاهایی به نشست اخیر رئیس جمهور و استانداران سراسر کشور اشاره کرد و اعلام کرد: در این نشست، رئیس جمهور به استانداران مرزی کشور از جمله مازندران اجازه داد تا نیاز دام زنده را برای تامین گوشت مردم از کشورهای حاشیه دریای مازندران تامین کنند.

وی خواستار فعال‌تر شدن کمیسیون‌های مشترک اقتصادی دو کشور ایران و آذربایجان شد و اضافه کرد: سطح تعاملات تجاری ایران و آذربایجان در حال حاضر راضی‌کننده نیست و 500 میلیون دلار ارزش تجاری سهم مازندران نیز باید تغییر کند.

استاندار مازندران از سفر خود در آینده‌ای نزدیک به جمهوری آذربایجان خبر داد و ادامه داد: این سفر نیز به منظور افزایش مناسبات تجاری دو کشور تنظیم می‌شود.

طاهایی تحولات اقتصادی جمهوری آذربایجان را مهم برشمرد و تصریح کرد: ارتباط پروازی باکو- ساری نیز باید با در نظر گرفتن توجیه اقتصادی راه‌اندازی شود.

این مسئول راه‌اندازی پرواز ساری ـ باکو و رشت را نیز برای توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری آذربایجان با شمال ایران خواستار شد.

وی افزود: روابط تجاری ایران و آذربایجان، دینی، تاریخی و استراتژیک است.

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا