اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 21833 مورخ:[1394-08-16 22:54:01]
توزیع بیش از 1000 تن کودشیمیایی در فریدونکنار
مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار خبر داد

توزیع بیش از 1000 تن کودشیمیایی در فریدونکنار

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار از توزیع بیش از 1000 تن کودشیمیایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛  حسن رزاقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بصیرنیوز، اظهار کرد: در 6 ماه نخست سال جاری هزار و 161 تن کود شیمیایی در بین کشاورزان فریدونکناری توزیع شده است.

وی تصریح کرد: در میان این کودهای توزیع شده 923 تن کود اوره، 172 تن فسفات، 66 تن سولفات پتاسیم و همچنین 250 لیتر کود مایع سیلیکات پتاسیم و سولفات روی بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار افزود: توزیع این کودها در بین کشاورزان فریدونکناری از سوی مراکز ترویج موجب افزایش 10 درصدی محصولات کشاورزی به‌ویژه برنج شده است.

رزاقی در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری دوره آموزشی و مهارتی آشنایی با اصول تغذیه و ضرورت بهداشت جایگاه طیور در پیشگیری از بیماری‌های پرندگان، خبر داد و گفت: با افزایش جمعیت و احتیاج به مواد غذایی، تأمین نیازهای غذایی انسان‌ها در درجه نخست اهمیت درجوامع بشری قرار گرفته است.

رزاقی خاطر نشان کرد: در سال‌های گذشته گوشت طیور به‌عنوان یک منبع پروتئین حیوانی به‌طور فزاینده‌ای در تغذیه انسان مورد استفاده قرار گرفته است.

رزاقی افزود: پرورش طیور می‌تواند عامل مهم ایجاد فرصت‌های شغلی مستقیم و غیرمستقیم محسوب شود، به همین دلیل به مدت 5 روز دوره آموزشی و مهارتی آشنایی با اصول تغذیه و ضرورت بهداشت جایگاه طیور در پیشگیری از بیماری‌های پرندگان در این شهرستان برگزار شد.

وی افزود: در این دوره آموزشی جمعی از زنان روستایی و پرورش دهندگان مرغ بومی، مطالبی را در خصوص اصول تهیه جایگاه مناسب و رعایت بهداشت طیور، تغذیه صحیح، پیشگیری و نحوه واکسیناسیون علیه عوامل بیماری زا را آموزش دیدند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا