اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 21831 مورخ:[1394-08-16 22:49:01]
بیش از ۲ میلیون بازرسی از واحدهای صنفی سراسر کشور در شش ماه نخست سال ۹۴

بیش از ۲ میلیون بازرسی از واحدهای صنفی سراسر کشور در شش ماه نخست سال ۹۴

بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار فقره بازرسی از واحدهای صنفی سراسر کشور در شش ماهه نخست سال جاری انجام شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ بر اساس آمار و اطلاعات انجام شده تعداد کل بازرسی ها از صنوف خرده فروشی در سراسر کشور ، در نیمه نخست امسال دو میلیون و ۱۴۸ هزار و ۴۴۳ فقره بود که توسط بازرسان اصناف انجام شده است.


به گزارش اصناف ایران، از این تعداد برای۱۳۰ هزار و ۳۴۳ فقره پرونده به ارزش ریالی ۲۱۱ میلیارد و ۸۰۶ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۳۰۶ ریال پرونده تشکیل و برای رسيدگي به سازمان تعزيرات حکومتي و سایر ادارات ذيربط ارسال شده است.


بعد از بررسی‌ها و ارزیابی کارشناسان ۷۷ هزار و ۴۲۲ فقره شکایت قابل پیگیری تشخیص داده شد و از کل شکایات قابل پیگیری ۱۶ درصد منجر به رضایت شاکی، ۳۱ درصد متخلف، ۳۹ درصد غیر متخلف و ۱۴ درصد در دست بررسی است.


گزارش عملکرد واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران حاکی است: طی دوره مذکور از مجموع ۸۰ هزار و ۴۹۴ فقره شکایت توسط واحدهای بازرسی و نظارت اصناف کشور ۶۱ درصد در بخش کالا و ۳۹ درصد در بخش خدمات است، که از مجموع شکایات دریافتی ۲۰ درصد به صورت حضوری، ۶۲ درصد تلفنی و ۱۸ درصد به صورت کتبی دریافت و رسیدگی شده است.


همچنین بيشترين تخلفات صورت گرفته در مدت یاد شده ، مربوط به نان، میوه ، تخم مرغ ، گوشت مرغ، گوشت قرمز، میوه و مرکبات، صیفی جات ، لبنیات، گزارش شده و بيشترين موارد تخلف مربوط به درج نکردن قیمت با ۵۶ هزار و ۶۴۳ فقره تخلف، گرانفروشی با ۳۵ هزار و ۷۴۷ مورد تخلف و صادر نکردن صورتحساب با ۱۵ هزار و ۱۴۵ فقره تخلف بود.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا