اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 21712 مورخ:[1394-08-10 02:29:01]
ورود 18 میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور مطرح کرد:

ورود 18 میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور

 رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور گفت: پارسال 22 میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور وارد و از آن خارج شده که از این مقدار 18 میلیارد دلار کالای قاچاق وارداتی بوده است.

به گزارش مازند اصناف؛ علیرضا جمشیدی روز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی کرمانشاه در سرسرای شهید بهشتی دادگستری این شهر، اظهار کرد: میزان کالای قاچاقی که در پارسال از کشور خارج یا به آن وارد شده است به اندازه تمام نظام مالیاتی ایران است.


معاون وزیر دادگستری برخورد و مبارزه با کالای قاچاق را یکی از اولویت های تعزیرات حکومتی کرمانشاه عنوان کرد و گفت: برخورد با این موضوع از مطالبات برحق رهبر معظم انقلاب نیز هست و ما برای عملی کردن منویات ایشان تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.


وی ادامه داد: همچنین در سال گذشته یک میلیارد دلار مشروبات الکلی به کشور وارد شد که این به هیچ عنوان در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست و باید قاطعانه با چنین مواردی برخورد شود.


جمشیدی همچنین از ورود حدود 80 هزار قلم تجهیزات پزشکی به کشور در سال خبر داد و گفت: در بررسی های انجام شده متاسفانه برخی از این تجهیزات از رده خارج شده بودند و قابلیت استفاده و مصرف را برای بیمار نداشتند.


وی گفت: بخشی از این تجهیزات را محصولات بسیار بی کیفیت چینی تشکیل می دهند که باعث بروز مشکلاتی برای بیماران نیز شده است و از آن جایی که سلامت مردم برای سازمان تعزیرات حکومتی بسیار مهم است قاطعانه با این موارد و سایر تخلفات پزشکی برخورد می کنیم.


رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور از ورود سالانه 15 میلیون پرونده به دستگاه قضایی خبر داد و گفت: این در حالیست که اگر به بحث های پیشگیرانه توجه بیشتری صورت بگیرد شاهد کاهش چشمگیر این پرونده ها خواهیم بود.


وی بیان کرد: در بررسی ها به این نتیجه رسیدیم که اگر اقدام های پیشگیرانه جدی انجام شود، می توانیم از قاچاق کالا جلوگیری کنیم به گونه ای که می توان با چنین کاری جلوی قاچاق میلیاردی گوشی موبایل را گرفت.


جمشیدی از تشکیل معاونت پیشگیری از وقوع جرم در سازمان تعزیرات حکومتی کشور خبر داد و گفت: به زودی این معاونت در تمامی مراکز استانی کار خود را آغاز می کنند.


در پایان این مراسم ضمن قدردانی از زحمات ایرج عزیزی مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی کرمانشاه، داریوش جودکی به عنوان مدیرکل جدید این اداره کل در استان معرفی شد.


منبع: ایرنا

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا