اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 21695 مورخ:[1394-08-10 01:24:01]
 پرونده واگذاری آلومینیوم المهدی به هیات داوری خصوصی‌سازی رفت/ ابطال معامله در صورت احراز تخلف

پرونده واگذاری آلومینیوم المهدی به هیات داوری خصوصی‌سازی رفت/ ابطال معامله در صورت احراز تخلف

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: با توجه به اعلام عدم صلاحیت دیوان عدالت اداری در بررسی پرونده واگذاری سهام آلومینیوم المهدی، این پرونده به هیأت داوری خصوصی‌ سازی ارجاع شد و پیگیری آن همچنان ادامه دارد.

به گزارش مازند اصناف؛احمد توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس با اشاره به آخرین وضعیت بررسی پرونده واگذاری سهام شرکت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال گفت: در نخستین شکایتی که به اتفاق تنی چند از نمایندگان مجلس تنظیم و به دیوان عدالت اداری فرستاده شد، به دلیل عدم صلاحیت این دیوان برای بررسی پرونده موضوع شکایت به هیات داوری خصوصی سازی ارجاع شده است.

وی افزود: این هیات مطابق با قانون، اختلافات میان خریدار و خصوصی سازی را داوری و اگر در این بین منافع عموم نیز درگیر باشد، به بررسی آن می پردازد.

توکلی از رایزنی خود با قاضی پرونده واگذاری آلومینیوم المهدی نیز سخن گفت و افزود: قاضی مربوطه در این زمینه اعلام کرده که اگر دلایل متقن و اسناد و مدارک کافی در زمینه تخلف نحوه واگذاری سهام آلومینیوم المهدی وجود داشته باشد، این واگذاری ابطال و به سازمان خصوصی سازی برگردانده می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرآیند رسیدگی به پرونده واگذاری سهام شرکت الومینیم المهدی و طرح هرمزال طولانی خواهد بود، عنوان کرد: علاوه بر تشکیل پرونده، شکایت دیگری نیز تنظیم شده که به نحوه صلاحیت دیوان عدالت اداری در زمینه واگذاری های بزرگ ایراد گرفته شده است که این موضوع هم اینک به شورای اول کارشناسی ارجاع شده است. از طرفی از هیات عمومی دیوان عدالت اداری نیز درخواست کرده ایم با بازنگری آیین نامه واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی نسبت به امکان ابطال واگذای ها استقلال داشته باشد.

توکلی گفت: موضوع واگذاری آلومینیوم المهدی و حراج این دارایی رها نخواهد شد و همچنان با صبوری از طریق دستگاه قضایی ادامه خواهد یافت.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا