اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 21676 مورخ:[1394-08-09 00:59:01]
 بررسی خروج از رکود و ساماندهی موسسات غیرمجاز در شورای پول و اعتبار
عضو شورای پول و اعتبار خبر داد

بررسی خروج از رکود و ساماندهی موسسات غیرمجاز در شورای پول و اعتبار

عضو شورای پول و اعتبار با بیان اینکه خروج از رکود در جلسه شورا بررسی شد، گفت: ساماندهی موسسات غیرمجاز هم مطرح شد و همه اعضا نسبت به مخاطرات این موسسات ابراز نگرانی کردند.

به گزارش مازند اصناف؛ محسن جلال‌پور در مورد جزئیات نشست شب گذشته شورای پول و اعتبار گفت: این نشست هم چنان تحت تأثیر سیاست خروج از رکود است؛ با وجود اینکه در نشست هفته قبل به طور مفصل درباره خروج از رکود و تسریع رشد اقتصادی بحث شد و مصوبات خوبی هم داشت، این هفته هم بحث‌ها ادامه یافت.

رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: به جز دستور جلسه اصلی، که حتما مصوباتش در ساعات آینده روی سایت بانک مرکزی انعکاس خواهد داشت، بحث موسسات اعتباری غیرمجاز هم در نشست اخیر مطرح شد.

عضو شورای پول و اعتبار تصریح کرد: همه اعضای شورای پول و اعتبار نسبت به مخاطرات مؤسسه‌های مالی غیر مجاز نگرانند، ولی برای حل این معضل بزرگ، راه حل های متفاوتی پیشنهاد می‌کنند.

وی با بیان اینکه فعالیت این موسسات را مخل روند اقتصاد کشور است، گفت: معتقدم مماشات با این موسسات نه تنها به خیر و صلاح کشور نیست که در میان مدت به صلاح خود این موسسات و سپرده گذاران آنها هم نخواهد بود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: البته این موضع را به صورت کلی درباره همه بخش های غیر قانونی و زیرزمینی اقتصاد کشور دارم و همواره علامت سؤالی در ذهن من شکل گرفته است که چرا اجازه می دهیم فعالیت های غیر مجاز و مخل روند اقتصاد کشور خود را به بخش های رسمی و قانونی تحمیل کنند؟

جلال پور با بیان اینکه متأسفانه در بیشتر بخش‌ها عده ای سود جو با انجام انواع فعالیت های غیرمجاز، فضای بخش های مختلف اقتصاد را مسموم کرده و خسارت جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد می‌کنند، تصریح کرد: این موسسات درنهایت با اعمال انواع فشارهای سیاسی و اقتصادی و اجتماعی، موجودیت غیر قانونی و غیر رسمی خود را رسمیت می‌بخشند تا این که خود را به مردم و کشور تحمیل می کنند.

عضو شورای پول و اعتبار گفت: معتقدم رفتار غلط دولت ها موجب تشویق شدن افراد می‌شود، چنین روش های غلطی را در پیش بگیرند. بنابراین برخورد بدون مماشات و بدون ملاحظه،تنها راه حل ازبین بردن معضل همیشگی مؤسسه های پولی غیر مجاز است.

 

مرجع:فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا