اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 21534 مورخ:[1394-08-02 13:50:01]
پیاز و سیب زمینی گران نشده/ موز وارداتی ۵۰۰ تومان ارزان شد
رئیس اتحادیه میوه و سبزی

پیاز و سیب زمینی گران نشده/ موز وارداتی ۵۰۰ تومان ارزان شد

الان سال سومی است که این محصولات در انبار نگهداری می شود تا با فرارسیدن ماه محرم و افزایش عرضه پیاز و سیب زمینی قیمت این محصولات افزایشی نداشته باشد.

به گزارش مازند اصناف؛ حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه و سبزی  گفت: برخلاف آنچه در اخبار آمده بود قیمت سیب زمینی و پیاز در چند روز اخیر هیچ افزایشی نداشته و مانند گذشته است. وی در مورد دلایل کاهش قیمت میوه ها با فرارسیدن فصل پاییزافزود: با توجه به اتمام تابستان و آغاز فصل پاییز، توان خرید خانواده ها به دلیل بازگشایی مدارس بیشتر به سمت بازار پوشاک رفته است.


وی در ادامه تصریح کرد: ازسوی دیگر افزایش عرضه میوه و کاهش قدرت خرید مردم باعث ایجاد رکود نسبی و از رونق افتادن بازار میوه شده است. مهاجران در ادامه با اشاره به قیمت موز گفت: دلایل فوق باعث شده است قیمت محصولی مانند موز که وارداتی و کاملا مشخص است کیلویی ۵۰۰ تومان کاهش داشته است.


رئیس اتحادیه میوه و سبزی درباره تاثیر مناسبت های مذهبی و فرارسیدن ماه محرم در بازار میوه خاطرنشان کرد: حدود ۳۰ سال است که خیلی از خریداران با آغاز اولین بارش باران در مهرماه خرید سال سیب زمینی و پیاز خود را می کردند. مهاجران ادامه دا: الان حدود ۷ سال است که خریداران نیاز خود به این محصولات را به روز خریداری کرده و ذخیره سازی نمی کنند.


وی بیان داشت: الان سال سومی است که این محصولات در انبار نگهداری می شود تا با فرارسیدن ماه محرم و افزایش عرضه پیاز و سیب زمینی قیمت این محصولات افزایشی نداشته باشد.


مهاجران درباره آسیب باغ های سیب از بارش تگرگ در میانه به تراز گفت: بارش تگرگ در این شهر امری مرسوم بوده و اگر به سال های گذشته نگاه کنم تعداد سال هایی که در آن تگرگ آمده است بیشتر از سال هایی است که هیچ تگرگی نیامده است. وی در ادامه افزود: ضمن اینکه ده ها مرکز تولید انبوه سیب و سایر میوه ها در کشور وجود دارد که حتی در صورت آسیب رسیدن به چند مورد از این مراکز با جایگزین شدن محصولات سایر مراکز هیچ کاهش عرضه ای رخ نخواهد داد.


رئیس اتحادیه میوه و سبزی درباره تفاوت قیمت میوه ها در سطح شهر و مراکز توزیع اظهار داشت: قیمت ها در سطح بازار براساس فاکتورهای خرید است و ما از قیمت های خریداری شده این محصولات توسط میوه فروشان سطح شهر اطلاعی نداریم. وی افزود: به لحاظ قانونی، قیمت میوه ها حداکثر می تواند ۳۵ درصد از تعرفه میادین مرکزی بالاتر باشد. که البته بخشی از این واحدها تحت عنوان کوپه فروش در تمامی مناطق تهران دایر شده است که به صورت کوپه فروشی و فروش درهم در ازای فروش بیشتر، میوه ها را با سودی کمتر از ۳۵ درصد به شهروندان می فروشند.

 

 

 

 

تراز

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا