اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 21511 مورخ:[1394-08-01 17:42:01]
 گشایش اقتصادی با اقتصاد مقاومتی میسر می‌شود
امام جمعه بابل:

گشایش اقتصادی با اقتصاد مقاومتی میسر می‌شود

امام جمعه بابل گفت: گشایش اقتصادی کشور با اقتصاد مقاومتی و مدیریت درست اقتصاد کشور میسر می‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهرستان یکی از برتری‌های امت پیامبر (ص) بر دیگر امت‌ها را نماز جمعه برشمرد و اظهار کرد: یکی از برتری امت پیامبر (ص) به دیگر ادیان الهی برکت نماز جمعه است تا امت پیامبر (ص) به برکت نبی مکرم اسلام ارتقای معنوی بالاتری را نسبت به دیگر امت‌ها پیدا کنند.

امام جمعه بابل با تسلیت سالروز تاسوعای حسینی و ایام عزای سید الشهدا(ع)، تصریح کرد: بزرگداشت عاشورا سرمایه بزرگ شیعه است تا با عزای امام حسین (ع) زمینه اتصال و تقرب به الهی فراهم شود.

روحانی با اشاره به موج گسترده عزاداری در کشور، ادامه داد: حضور فعالانه و گسترده عزاداری در سراسر جهان اسلام بیانگر نفوذ عشق به امام حسین (ع) و مظلومیت ایشان تا اعماق وجود امت اسلامی است.

وی با تشریح برخی از آسیب‌های عزاداری در چند سال اخیر، افزود: شاهد نمایشی شدن برخی از عزاداری‌ها و شکل گرفتن عده‌ای به نام تماشاچی دسته‌های عزا هستیم.

روحانی با بیان اینکه تماشاچی بودن محصول دسته‌های نمایشی عزاداری است، بیان کرد: دهه‌های قبل عزاداری‌ها خالصانه بود و دسته بزرگ به سر و سینه‌زنان متاثر از جریان شهادت امام حسین (ع) و مظلومیت شهدای کربلا بودند.

وی ادامه داد: در برخی از دسته‌های عزاداری با لباس‌های خاص و متحدالشکل در جلوی دسته‌ها کارناوال موسیقی و طبل‌زنان راه می‌اندازند که با شأنیت عزاداری ناسازگار است.

امام جمعه بابل دستجات عزاداری را برای نشان دادن اوج ارادت خالصانه به ساحت اهل بیت (ع) و وفاداری امت اسلامی عنوان کرد و گفت: دستجات عزاداری تذکری برای جامعه و درسی برای ما است تا همواره در مسیر راه ولایت و امامت آماده جانفشانی باشیم.

وی یکی از دستاوردهای عزاداری را ایجاد انسجام و وحدت در امت اسلامی بیان کرد و گفت: اگر دسته‌های عزاداری به هم بپیوندند و در قالبی منسجم و بزرگ به عزاداری بپردازند، می‌تواند شکوه بیشتری از انسجام و وحدت را نشان دهد.

این مسئول با اشاره به نامه اخیر مقام معظم رهبری درباره شروط اجرای برجام، اظهار کرد: انتظار مقام معظم رهبری این بود که دولت و مجلس منویات ایشان را انجام دهند نه اینکه ایشان شخصا وارد این موضوع شوند.

وی افزود: عدم اجرای دستورات قبلی مقام معظم رهبری چه به صورت خصوصی و علنی سبب وارد شدن ایشان و دستور اکید می‌شود.

مسئول شورای فرهنگ عمومی شهرستان بابل با تاکید بر هوشیاری و اجرای دقیق شروط مقام رهبری در اجرای برجام، ادامه داد: مسئولان اجرایی بدانند که طرف آنها دشمنی مکار و خبیث است که از هر کاری برای ضربه زدن به نظام اسلامی فروگذار نمی‌کند.

وی ادامه داد: آمریکا دشمنی پلید است که علی‌رغم برخی ادعاهای خود در برطرف کردن مشکلات با ایران همواره به دنبال مشکل‌آفرینی و غرق کردن منطقه در آتش و خون است.

روحانی با درخواست از دولت برای نشان دادن اقتدار در مواجهه با دشمن، خاطرنشان کرد: مسئولان اجرایی در فرایند اجرای برجام باید هوشیارانه تضمین‌های قاطعی از دشمن بگیرند تا خدای ناکرده خسارتی ناشی از عدم تعهد دشمن به کشور وارد نشود.

وی با انتقاد از رییس جمهور در پیوند شدن حل مشکلات کشور با اجرای برجام، تاکید کرد: علی‌رغم ادعاهای مطرح شده، گشایش اقتصادی کشور با اقتصاد مقاومتی و مدیریت درست اقتصاد کشور میسر می‌شود.

امام جمعه بابل با تاکید بر پایان دادن بر وعده‌های دولت که علی‌رغم ادعاها تاکنون اجرایی نشده است، تصریح کرد: بسیاری از مبالغ بلوکه شده ایران از قبل پیش‌خور شده است و چیزی ته آن نمانده که بتواند معجزه‌ای در کشور بیافریند.

وی افزود: نباید برای ملت امید کاذب به‌وجود آورد زیرا گردش اقتصادی براساس تلاش و مدیریت اقتصادی در کشور با حمیت و درایت مسؤلان و تلاش همه‌جانبه دولت و ملت میسر می‌شود.

روحانی با تاکید بر اینکه مردم از عدم اجرای شروط رهبری در اجرای برجام نخواهند گذشت، تصریح کرد: مسئولان شروط رهبری و دستورات ایشان را به دقت اجرا کنند زیرا توجیه‌های غلط آنان در آینده از همین الان پذیرفتنی نیست.

وی گفت: عدم اجرای دست برجام بر اساس لحاظ شروط مقام معظم رهبری، لطمات و خسارت‌های بزرگی را به آینده کشور وارد می‌کند.

 

فارس مازندران

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا