اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 21504 مورخ:[1394-07-30 12:13:01]
پیام تسلیت مسئول بسیج اصناف مازندران به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی
اختصاصی/ مازند اصناف گزارش می دهد

پیام تسلیت مسئول بسیج اصناف مازندران به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی

مسئول بسیج اصناف مازندران، در پیامی فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را به تمام ملت ایران و جامعه بزرگ اصناف کشور تسلیت گفت.

به گزارش خبرنگار مازند اصناف؛ محمد خوبکار مسئول بسیج اصناف مازندران، در پیامی فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را به تمام ملت ایران بویژه مردم و بازار مازندران تسلیت گفت.


بر اساس این گزارش در این پیام آمده است:

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ


عاشورا، نمایش پرشکوه عشق است که با ایثار و از خودگذشتگی حسین علیه السلام و یاران فداکار آن حضرت در صحنه کربلا خلق می شود. حماسه کربلا حقیقتی را در کهکشان عشق و خون به تصویر کشید تا دیگر کسی برای چشم پوشیدن از آفتاب حقیقت، بهانه ای نیابد.

کربلا صحنه وقوع حماسه جاویدی است که وجدان انسان های آگاه، صلابت آسمانی اش را ستایش می کند و در برابر قداست و عظمت آن سر تعظیم فرود می آورد. نام آنانی که در معراج کربلاتن به خاک سپردند و به افلاک پرکشیدند، بعد از گذر قرن ها هم چنان بر تارک تاریخ می درخشد.

عاشورا برای ما تنها یک حادثه نیست؛ بلکه نوعی فرهنگ و تاریخ آغازی دیگر است. حادثه عاشورا هرچند در زمانی بسیار کوتاه تحقق یافت و بیش از نیم روز دوام نیافت، امّا عمق حادثه چنان روایت تلخی را به تصویر می کشد که توجّه همه عالم را به خود معطوف می سازد و چنان شور و حرکتی می آفریند که همه قیام های حق طلبانه و آزادی خواهانه از سرچشمه اش آب می خورد و بر محور آن می چرخد. این وظیفه ماست که فرهنگ عاشورا و پیام کربلا را خوب بشناسیم و سرمشق زندگی خود قرار دهیم.

اینجانب فرارسيدن ايام تاسوعا و عاشوراي حسيني را كه يادآور رشادت‌ها و مظلوميت‌هاي خاندان پاك رسالت است، به عموم ملت ايران ، بویژه جامعه بزرگ اصناف و همچنین آزادگان و شيفتگان حق و فضيلت و عدالت در سرتاسر جهان تسليت مي‌گويیم.


                                                                                       محمد خوبکار مسئول بسیج اصناف مازندران


» برچسب ها : , پیام , تسلیت , مسئول , بسیج , اصناف مازندران , تاسوعا , عاشورا , حسینی , پیام , تسلیت , مسئول , بسیج , اصناف مازندران , تاسوعا , عاشورا , حسینیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا