اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2143 مورخ:[1391-11-28 19:51:01]
حذف کشتی از المپیک سیاسی‌-‌ تجاری است
محمد طلایی :

حذف کشتی از المپیک سیاسی‌-‌ تجاری است


مربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران اسلامی گفت: حذف کشتی در المپیک مسئله‌ای کاملا سیاسی و تجاری بوده و ورزشی نیست.

به گزارش نجبا - محمد طلایی در حاشیه سفر به مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در آمل بیان داشت: کشتی یکی از رشته‌های ورزشی صاحب مدال در دنیا است که 75 درصد از مدال‌های المپیک 2012 لندن را کشتی برای ایران اسلامی کسب کرد.

وی افزود: خبر حذف کشتی از رقابت‌های المپیک خبر ناخوشایندی بود که مسئولان کمیته ملی المپیک کشورمان باید با تمام وجود برای دفاع از این رشته ورزشی حاضر شوند زیرا با این کار باید از حیثیت ورزش ایران به عنوان یک وظیفه دفاع کنند.

مربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران اسلامی تصریح کرد: دنیا رو ‌به سیاست و تجارت است و وقتی کشتی برای آن درآمد زیادی ندارد و آنها را حمایت مالی نمی‌کند رو به ورزش‌هایی می‌روند که می‌توان با آن مانورهای سیاسی بیشتری داد و درآمدهای هنگفتی کسب کرد.

طلایی در پاسخ به خبرنگار ورزشی فارس در سئوالی مبنی بر اینکه آیا دست استکبار جهانی در این رویداد مهم به چشم می‌آید، گفت: آنها به این مسئله واقف هستند که ایران همیشه در رشته ورزشی کشتی از مدال‌آوران بزرگ دنیا است و با این حرکت می‌خواهند دست کشورمان را از مدال‌های المپیک قطع کنند، در سیاست هر چه که به فکر می‌رسد وجود دارد و این امر هم‌اکنون حذف و اضافه شدن رشته‌ای در المپیک مسئله‌ای سیاسی تجاری است و ورزشی نیست.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان رده بالای کمیته بین‌المللی المپیک انسان‌هایی 100 درصد سیاسی هستند، گفت: این افراد برعکس شعار المپیک که مبارزه جوانمردانه به دور از وابستگی‌های سیاسی است عمل می‌کنند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا