اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 21398 مورخ:[1394-07-27 12:16:01]
کاهش قیمت زعفران در فصل برداشت

کاهش قیمت زعفران در فصل برداشت

نایب رئیس شورای ملی زعفران با اعلام اینکه آغاز فصل برداشت زعفران موجب کاهش قیمت این محصول در بازار شده است، گفت: درحال حاضر قیمت طلای سرخ در بازار حدود یک میلیون تومان افت کرده است.

به گزارش مازند اصناف؛ غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران با بیان اینکه فصل برداشت طلای سرخ به طور رسمی از حدود یک هفته  پیش آغاز شده است، اظهارداشت: فصل برداشت این محصول تا حدود ۱۵ آذرماه ادامه دارد.


وی با بیان اینکه آغاز فصل برداشت زعفران تاثیر زیادی بر قیمت این محصول در بازار داشته است، اضافه کرد: در حال حاضر قیمت هرکیلوگرم زعفران حدود یک میلیون تومان کاهش یافته است.


نایب رئیس شورای ملی زعفران افزود: به عنوان مثال، قیمت هرکیلوگرم زعفران پوشال که پیش از این بین ۶ میلیون و ۴۰۰ تا ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود، درحال حاضر به ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون و ۳۰۰ هزارتومان کاهش یافته، همچنین قیمت هرکیلوگرم زعفران نگین از ۷ میلیون و ۶۰۰ هزارتومان به ۶ میلیون و۵۰۰ هزار تومان افت کرده است.


میری با بیان اینکه علی‌رغم این مسائل رکود همچنان بر بازار طلای سرخ حاکم است، اظهارداشت: کشورهای خریدار زعفران در چنین شرایطی تمایلی به خرید ندارند، چراکه فصل برداشت این محصول تازه شروع شده است و مشخص نیست تا پایان آن، چه اتفاقاتی در بازار رخ دهد.


وی، شرایط برداشت را در حال حاضر مطلوب عنوان کرد و گفت: اگر شرایط به همین منوال پیش برود، با افزایش قابل توجهی در میزان تولید زعفران مواجه خواهیم بود و احتمال افت بیشتر قیمت‌ها وجود دارد. ‌‌

 

 

 

 


منبع: مهر

» برچسب ها : , کاهش , قیمت , زعفران , فصل , برداشت , کاهش , قیمت , زعفران , فصل , برداشتمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا