اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2131 مورخ:[1391-11-28 13:00:01]
گردش توپ نظرسنجی در زمین خودی
نظر سنجی انتخابات در مازندران

گردش توپ نظرسنجی در زمین خودی

انواع و اقسام بنگاه های قانونی و غیر قانونی نظر سنجی در خدمت برخی از احزاب و جریان ها، اقدام به نشر نتایج نظرسنجی هایی می کنند که بعضا کاملا جهت دار و سازماندهی شده می باشد.

به گزارش نجبا و به نقل از  بلاغ- باداغ شدن تب و تاب انتخاباتی در کشور فعالیت های احزاب و جناح های سیاسی برای بدست گرفتن افکار عمومی جامعه رونق گرفته است .

 

 
 
در این میان انواع و اقسام بنگاه های قانونی و غیر قانونی نظر سنجی در خدمت برخی از احزاب و جریان ها اقدام به نشر نتایج نظرسنجی هایی می کنند که بعضا کاملا جهت دار و سازماندهی شده می باشد.
 
استان مازندران هم از این قالب مستثنی نیست و بعضا از گوشه و کنار خبر می رسد که در برخی از محافل برگه های نظر سنجی منتشر می شود که اصلا جنبه علمی و گاها قانونی و شرعی ندارد.
 
چندی قبل خانمی با نامه وزارت ارشاد و ممهور به مهر ناجا با مراجعه به درب منازل شهروندان شهرستان ساری اقدام به نظر سنجی در خصوص انتخابات آینده ریاست جمهوری نموده است.
 
این فرد با طرح سئوالاتی همچون نحوه شرکت ، طرفدار کدام از جریانات هستید ،
آیا رئیس جمهور فعلی موفق بوده یا خیر ، رئیس جمهور آینده با ید دارای چه شرایط باشد ، از شهروندان نظر سنجی نموده است.
 
نکته قابل ذکر اینکه در این سئوالات که در 12 بند تهیه گردیده بود سوالی در تبعیت از رهبری قید نشده بود.که این خود جای سوال را باقی می گذارد که نمایندگان اصل "تبعیت از ولایت فقیه" را جزء شاخصه های مردم برای انتخاب یک رئیس جمهور می دانند؟

 

عدم توجه به شاخصه‌های مهمی همچون ولایت مداری آنهم در جامعه ای که رابطه احزاب و گروه های سیاسی با ولایت فقیه ، از همان قاعده کلی رابطه مردم با ولی فقیه پیروی می کند نه تنها از ارزش گذاری نظر سنجی که به صحت و سقم آن باید شک کرد، کاسته می شود بلکه مواضع و عملکرد عده ای که در برپایی این نظر سنجی سهیم هستند را روشن می سازد.

لازم به ذکر مردم ایران علی الخصوص مردم ولایتمدار مازندران در تمامی صحنه ها که نمونه بارز آن شرکت در بزرگترین نظرسنجی روز 22 بهمن که بخاطر تنها گزینه ی "تبعیت از ولایت فقیه" حماسه ای بی بدلیل خلق کردند،نشان دادند که فصل الخطاب فقط ولایت است.

 

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا