اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 21308 مورخ:[1394-07-21 21:21:01]
پنجمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر/ فاضلی: بهره گیری از اصناف به نفع اقتصاد و فرهنگ است
بنیاد فرهنگی اصناف ایران برگزار می کند؛

پنجمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر/ فاضلی: بهره گیری از اصناف به نفع اقتصاد و فرهنگ است

با امضای تفاهمنامه ای بین معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد فرهنگی اصناف ایران، اجرای سه دوره از جشنواره بین المللی مد و لباس فجر به این بنیاد واگذار می شود.

به گزارش مازند اصناف رییس اتاق اصناف ایران در آیین امضای تفاهمنامه برپایی پنجمین جشنواره بین الملی مد ولباس فجر با بیان اینکه نگاه دولت به بخش خصوصی واقعی است، گفت: مردم محور کردن اقتصاد و فرهنگ و سپردن کار مردم به مردم از اصولی ترین اقدامات دولت تدبیر و امید است.


علی فاضلی افزود: طی سه دهه گذشته بیش از ۸۰ درصد اقتصاد کشور دولتی بوده اما دولت یازدهم این اهتمام را داشته و دارد که کارها به مردم سپرده شود.


وی ادامه داد: مشارکت مجموعه ۳ میلیونی اصناف در امور فرهنگی و اقتصادی، از جمله کارهای بزرگ است چون که اصناف در همه جای کشور حضور دارند و بهره گیری از این مجموعه عظیم به نفع اقتصاد و فرهنگ است.


فاضلی درباره برگزاری پنجمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر اظهار کرد: حدود ۲۸ اتحادیه صنفی در این رخداد بزرگ مشارکت خواهند کرد و بکارگیری طراحان با رویکرد اسلامی – ایرانی قطعا موفقیت هایی را بدنبال خواهد داشت.


معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در آیین امضای تفاهمنامه مذکور گفت: در حال حاضر فعالیت ها در زمینه مد و لباس به سامان خوبی رسیده اما دغدغه دولت و وزارت ارشاد در حوزه مد و لباس، مسئله هویتی ، فرهنگی و تاریخی است .


علی مرادخانی با بیان اینکه اتاق اصناف و مجموعه صنوف از رویکردها آگاه است، افزود: بر اساس سیاست های دولت، باید فضای کار برای بخش خصوصی فراهم و امور اجرایی به این بخش واگذار شود و دولت فقط نظارت را برعهده داشته باشد.


وی ادامه داد: تلاش خواهیم کرد تا جشنواره امسال را به یک فضای همکاری متقابل خوب تبدیل کنیم تا جشنواره ها و فعالیت های بعدی نیز به همین ترتیب ادامه یابد.


مرادخانی ضمن تشکر از خبرنگاران رسانه ها در انعکاس اخبار مرتبط با حوزه مد و لباس از آنان خواست تا همکاری های خود را در زمینه انعکاس مطالب مرتبط بیش از پیش افزایش دهند.


دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس نیز در این مراسم گفت: یکی از سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، واگذاری مسئولیت ها به بخش خصوصی و نهادهای غیردولتی است و کارگروه ساماندهی مد و لباس تلاش کرده تا این امر محقق شود.


حمید قبادی افزود: بیش از سه ماه است که همکاری های خود را با اتاق اصناف ایران به عنوان بزرگترین شبکه غیردولتی کشور آغاز کرده ایم و نخستین گام همکاری ها، واگذاری کمیسیون تولید و توزیع به اصناف است.


وی گام دوم همکاری با اتاق اصناف ایران را اعطای نشان ایرانی دانست و گفت: ما در حوزه لباس ظرفیت های گسترده ای در کشور داریم اما به دلیل برخی مسایل تاکنون نتوانسته ایم جایگاه شایسته خود را حفظ کنیم تا جایی برخی تولیدکنندگان مجبورند نشان های خارجی را به تولیدات ایرانی الصاق کنند.


قبادی تصریح کرد: طرح نشان ایرانی را با همکاری اتاق اصناف ایران معرفی خواهیم کرد تا مردم با افتخار تولیدات داخلی را مصرف کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره تفاهمنامه امروز گفت: تاکنون چهار جشنواره برگزار شده که مورد استقبال مردم و مسئولان قرار گرفته است اما با واگذاری جشنواره امسال به اتاق اصناف ایران، با ایجاد فضای مناسب قطعا ضریب نفوذ در زمینه مد و لباس افزایش می یابد و استقبال بیشتر خواهد شد.


قبادی افزود: اتاق اصناف با سه میلیون واحد صنفی و با همکاری بیش از ۲۴ اتحادیه صنفی مرتبط با حوزه مد و لباس ، پنجمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر را برگزار خواهد کرد و طبق تفاهمنامه، مسئولیت اجرایی و برنامه ریزی بر عهده بنیاد فرهنگی اصناف است.
وی ادامه داد: در حال حاضر پنج نفر از مدیران اتاق اصناف ایران در شورای سیاست گذاری در کنار سایر اعضا برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره حضور دارند و نقطه نظرات خود را مطرح می کنند.


قبادی گفت: در این تفاهمنامه تعهدات دو طرف پیش بینی شده که بر اساس آن تسهیل کردن امور و واگذاری مسئولیت با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولیت اجرا و برنامه ریزی با بنیاد فرهنگی اصناف ایران خواهد بود.


تفاهمنامه برپایی پنجمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر بین علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران ، سیدمنصور حسینی معاون فرهنگی و اجتماعی اتاق اصناف ایران ، علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در ساختمان معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امضا شد.

 

اصناف ایران

» برچسب ها : , پنجمین , جشنواره , بین المللی , مد و لباس , فجر , فاضلی , بهره گیری , اصناف , اقتصاد , فرهنگ , پنجمین , جشنواره , بین المللی , مد و لباس , فجر , فاضلی , بهره گیری , اصناف , اقتصاد , فرهنگمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا