اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 21208 مورخ:[1394-07-15 19:21:01]
واردات کالاهای خارجی دارای مشابه داخلی ممنوع می شود

واردات کالاهای خارجی دارای مشابه داخلی ممنوع می شود

مدیرکل سامانه کالا و حمایت از ساخت داخل وزارت نفت گفت: با راه اندازی سامانه الکترونیکی تامین کالای نفت، واردات و خرید خارجی آن دسته از کالاها که در داخل کشور تولید می شود، ممنوع خواهد شد.

به گزارش مازند اصناف؛  فریبرز گردانی نژاد درباره برنامه های وزارت نفت برای حمایت ازساخت داخل، اظهار داشت: اخیرا مصوبه ای ابلاغ شده که براساس آن خرید برخی کالاها و تجهیزات صنعت نفت از خارج ممنوع شده و طبق آن همه شرکت های تابعه وزارت نفت مکلف هستند که آن را رعایت کنند.

مدیرکل سامانه کالا و حمایت از ساخت داخل وزارت نفت با بیان اینکه این تصمیمات در راستای اقتصاد مقاومتی است، افزود: روند اجرایی راه اندازی سامانه الکترونیکی تامین کالای نفت، در دو سال گذشته انجام شده و قرار است از پایان بهمن ماه سال جاری به طور کامل مورد استفاده قرار گیرد.

وی با برشماری مزایای عملیاتی شدن این سامانه، گفت: پس از راه اندازی کامل، همه خریدهای شرکت های تابعه وزارت نفت باید به صورت مکانیزه و از طریق این سامانه انجام خواهد شد.

مدیرکل سامانه کالا و حمایت از ساخت داخل وزارت نفت، خاطرنشان کرد: پس از راه اندازی این سامانه و همچنین بهره گیری از نفت کد، نظارت بیشتری بر تولید و مصرف تجهیزات صنعت نفت صورت گرفته و جلوی خرید خارجی آن دسته از کالاهای که در داخل کشور تولید می شود، گرفته و ممنوع خواهد شد.

سامانه الکترونیکی کالا، مانند یک دستگاه مرکزی عمل می کند که همه عملیات ها، از مرحله تقاضا تا حمل و ترخیص کالا و تقاضاها را به صورت کاملا مکانیزه پردازش می کند.

راه اندازی سامانه تامین الکترونیکی کالای وزارت نفت با هدف رونق بخشی به تولیدات داخلی، ایجاد سیاستهای یکپارچه حمایتی، خودکفایی صنعتی و ایجاد بستری یکپارچه در همه بخشهای بازرگانی و مراکز خرید وزارت نفت اجرا می شود.

پس از راه اندازی کامل این سامانه، همه معاملات و مناقصات در صنعت نفت از دریچه این سامانه انجام خواهد شد. در صورتی که شرکتی مراحل ثبت نام و تاییدیه را از طریق این سامانه و وندورلیست واحد (فهرست یکپارچه) طی نکرده باشد، قادر نخواهد بود که در مناقصات شرکت کند.

 

 

 

 

صبحانه

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا