اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 21205 مورخ:[1394-07-15 19:06:01]
رکود به بازار میوه رسید +قیمت

رکود به بازار میوه رسید +قیمت

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار با بیان اینکه رکود بر بازار میوه هم حاکم شده است، گفت: با تمام شدن فصل تابستان و خرید‌های اول مهر و بازگشایی مدارس بازار خرید و فروش میوه با رکود مواجه شده است.

به گزارش مازند اصناف؛  حسین مهاجران با اعلام این خبر اظهار کرد: با تمام شدن فصل تابستان، خرید اول مهر و  بازگشایی مدارس، پول جیب مردم ته کشیده و  بازار خرید و فروش میوه را با رکود مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه رکود حاکم بر بازار میوه با رکود حاکم بر سایر کالاها متفاوت است، تاکید کرد:  رکود بازار میوه ناشی از کاهش قدرت خرید مردم و مقطعی است که هرساله در این مقطع زمانی شاهد آن هستیم.

مهاجران با اشاره به قیمت انواع میوه در بازار مصرف گفت: هرکیلو‌گرم نارنگی تخم ژاپنی 3 هزار و 500  تا 4 هزار 500 ، نارنگی رسمی 2 تا 3  هزار تومان، پرتقال و لیمو شرین جنوب 2 هزار و 500 تا 3 هزار و 500 ، سیب لبنانی هزار تا 4 هزار تومان و سیب سمیران 3 تا 4 هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی تصریح کرد: هندوانه کماکان قیمت پایینی در بازار مصرف دارد و هر کیلوگرم از این محصول 200 تا 300 تومان و خربزه از 800 تا 1800 تومان به فروش می‌رسد.

مقام مسئول بخش فروش میوه گفت: هرکیلوگرم خیار رسمی و گلخانه ای هزار و 500 تا 2 هزار تومان ، گوجه فرنگی هزار و 200 تا هزار و 600 تومان، پیاز 600 تا هزار تومان به فروش می رسد.

وی یادآور شد:  میوه نوبرانه انار نیز باتوجه به تولید مناسبی که دارد هرکیلوگرم هزار و 500 تا 5 هزار تومان به فروش می‌رسد.

فروش میوه قاچاق، پشت داخلی شد

مهاجران درباره قاچاق میوه نیز تصریح کرد:  با توجه به اینکه عرضه میوه خارجی در مغازه ها حکم کالای قاچاق داشته و برخورد قانونی با متخلفان انجام می‌شود میوه های قاچاق در خرده فروش‌های سطح شهر و مراکز عمده فروشی دیگر در رویت نیست و در مغازه‌ها به صورت پنهانی یا در پشت وانت به فروش می‌رسد.

 

 

 

 

 

صبحانه

» برچسب ها : , رکود , بازار , میوه , قیمت , رکود , بازار , میوه , قیمتمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا