اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 21158 مورخ:[1394-07-14 11:27:01]
چین بزرگترین مشتری فرش ماشینی ایرانی

چین بزرگترین مشتری فرش ماشینی ایرانی

عضو هیات مدیره انجمن نساجی ایران گفت: چین در حالی که در کنار ترکیه از رقبای صادراتی فرش ماشینی ایرانی به شمار می‌رود، در بین کشورهای خریدار این محصول، بزرگترین مشتری آن نیز هست.

به گزارش مازند اصناف؛ علی فرهی عضو هیات مدیره انجمن نساجی ایران امروز در نشستی خبری اشاره به وضعیت صادرات فرش ماشینی کشور اظهار کرد: میزان صادرات فرش ماشینی سالانه ۵۰۰ میلیون دلار است که این رقم ۵۰ درصد از صادرات صنعت نساجی کشور را تشکیل می‌دهد.

وی افزود: در این حوزه شاهد رشد صادرات هستیم که این رشد مرهون واقعی شدن قیمت دلار است، چرا که در شرایط قبل انگیزه‌ و سود کافی برای صادرکننده وجود نداشت.

این عضو هیات مدیره انجمن نساجی ایران درباره آمار تولید فرش ماشینی در کشور گفت: تولیدکنندگان به خاطر ملاحظات تجاری معمولا آمار دقیقی از تولید و فروش محصولات خود ارائه نمی دهند، اما بر اساس پروانه‌های بهره‌برداردی صادر شده سالانه ۱۲۰ میلیون متر مربع فرش ماشینی در کشور تولید می‌شود.

فرهی ادامه داد: ایران در رتبه اول تولید فرش و رتبه دوم تولیدکنندگان فرش ماشینی جهان قرار دارد که در این میان استان کاشان با تولید ۷۵ درصد از فرش ماشینی کشور در صدر تولید کننده های داخلی این محصول است و این صنعت در کاشان حدود ۳۸ هزار فرصت شغلی به طور مستقیم ایجاد کرده است.

 

 

 

 


منبع: ایسنا

» برچسب ها : , چین , بزرگترین , مشتری , فرش , ماشینی , ایرانی , چین , بزرگترین , مشتری , فرش , ماشینی , ایرانیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا