اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 21123 مورخ:[1394-07-12 20:21:01]
تقلب عجیب در بازار طلا فروشی

تقلب عجیب در بازار طلا فروشی

رئیس سازمان ملی استاندارد نسبت به رواج تقلب در برخی بازارها هشدار داد و گفت مردم در مراجعه به طلافروشی‌ها مراقب باشند که طلا و جواهر تقلبی به آنان فروخته نشود.

به گزارش مازند اصناف؛  نیره پیروزبخت با اشاره به وجود کالاهای تقلبی در برخی بازارها گفت: طلا و جواهر یکی از بازارهایی است که کالاهای تقلبی در آن به وفور یافت می‌شود؛ از این رو لازم است مردم نسبت به اصالت کالایی که خریداری می‌کنند حساسیت لازم را داشته باشند.


 
رئیس سازمان ملی استاندارد افزود: متاسفانه دیده شده در داخل برخی النگوهای طلا، شن به کار رفته یا سیم مسی مورد استفاده قرار گرفته تا وزن آن بالاتر نشان داده شود. در چنین حالتی مردم پول طلا را می‌پردازند اما کالایی که دریافت می‌کنند تماماً طلا نیست و هنگام فروش آن با مشکل مواجه می‌شوند.


 
او همچنین گفت: بر اساس قانون، به غیر از شمش، ورود هر نوع طلای ساخته‌شده به ایران ممنوع است و طلاهایی که به نام ایتالیایی در کشور به فروش می‌رود قاچاق محسوب می‌شود و سازمان استاندارد کیفیت آن را تأیید نمی‌کند.


 
پیروزبخت افزود: طلاهای استاندارد دارای شماره هستند که حرف اول حک شده روی آن‌ها محل ساخت محصول را نشان می‌دهد و اصالت آن از طریق آن کد قابل ردیابی است.

 

 

 


منبع: ایرنا

» برچسب ها : , تقلب , عجیب , بازار , طلا , فروشی , تقلب , عجیب , بازار , طلا , فروشیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا