اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2110 مورخ:[1391-11-27 16:00:01]
 صادرات پسته ممنوع شد/ واردات ۵ میلیارد دلار کالای اساسی از هند
عضو ستاد تنظیم بازار خبر داد

صادرات پسته ممنوع شد/ واردات ۵ میلیارد دلار کالای اساسی از هند


 عضو ستاد تنظیم بازار از ممنوعیت صادرات پسته به دستور معاون اول رئیس جمهور خبر داد و گفت: برای تنظیم بازار، گوشت قرمز از کشور قرقیزستان وارد می‌شود.

به گزارش نجبا - قاسم نوده فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در خصوص مصوبات جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار که به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار می‌شود، اظهار داشت:‌در این جلسه تأکید شد تا برای تنظیم بازار مرغ، مرغ ذخیره شده در بازار توزیع شود و ابعاد این توزیع گسترش پیدا کند تا قیمت‌ها شکسته شود.

وی افزود:‌ برای تنظیم بازار گوشت نیز مصوب شد تا واردات گوشت از کشور قرقیزستان و همچنین از مرز سیستان و بلوچستان توسعه یافته تا در این زمینه نیز شاهد رشد قیمت نباشیم.

عضو ستاد تنظیم بازار با تأکید بر اینکه در این جلسه یکی از اعضای انجمن پسته‌کاران حضور داشت، گفت: این عضو اظهار داشت که پسته با قیمت 30 هزار تومان صادر می‌شود و قرار شد تا در انتهای جلسه تفاهمنامه‌ای در این خصوص امضا شود به قیمت صادرات، پسته در داخل کشور عرضه شود اما در پایان جلسه فرد مذکور جلسه را ترک کرد لذا معاون رئیس جمهور دستور داد تا صادرات پسته به مدت 6 ماه متوقف شود.

وی افزود: معاون اول رئیس جمهور دستور دادند تا کارگروه‌هایی برای تنظیم بازار کالاهای اساسی تشکیل شود تا در ایام پایانی سال مردم مشکلی نداشته باشند.

نوده فراهانی گفت: با دستور رئیس جمهور قرار است تا 5 میلیارد دلار ارز کشور که در هندوستان است در اختیار وزیر صنعت قرار گیرد تا کالای اساسی مورد نیاز مردم وارد کشور شود لذا آقای معاون اول رئیس جمهور دستور دادند تا با همکاری وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی این اعتبار در اختیار وزیر صنعت قرار گیرد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا