اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 21085 مورخ:[1394-07-10 18:07:01]
ضعف مازندران در استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی در حوزه گردشگری
دبیر مجمع نمایندگان مازندران مطرح کرد

ضعف مازندران در استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی در حوزه گردشگری

دبیر مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اینکه 20 درصد از صندوق توسعه ملی به صورت ریالی برای کمک به حوزه گردشگری اختصاص می‌یابد از ضعف استان در استفاده از این تسهیلات خبر داد.

به گزارش مازند اصناف کمال علی‌پوردر جمع فعالان حوزه گردشگری شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی با اشاره به روز جهانی گردشگری گفت: در حوزه گردشگری انتظار آن است که مردم بر طبق اصل 44 قانون اساسی به دولت کمک کنند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های گردشگری یکی از شاخص‌های مهم غنی‌سازی اوقات فراغت است، افزود: موضوع گردشگری از موضوعات تاثیر‌گذار در اقتصاد مقاومتی است که می‌تواند عدم وابستگی بودجه به نفت، اشتغال‌زایی، رشد اقتصادی و نمایش قدمت کشور را نشان دهد.

نماینده سوادکوه، سوادکوه‌شمالی، قائم‌شهر، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سوادکوه یکی از منطقه گردشگری کشور است ولی این موضوع تنها در حرف باقی مانده است و هنوز عملیاتی نشده است، خاطرنشان کرد: مشکلات حریم و تسهیلات حوزه گردشگری توسط نمایندگان دولت در این شهرستان‌ها به صورت مکتوب ارائه نشده است تا مورد پیگیری ما در مجلس قرار گیرد.

علی‌پور با یاد‌آوری این نکته که 20 درصد از صندوق توسعه ملی به صورت ریالی برای کمک به حوزه گردشگری اختصاص می‌یابد ولی مازندران در رده‌های پایین استفاده از این تسهیلات قرار دارد، اظهار کرد: در بودجه امسال بند «کمک‌های فنی و اعتباری» برای ارائه تسهیلات برای طرح‌های مختلف گنجانده شده است و از طرح‌هایی مانند موضوع حمایت از صنعت عسل در شهرستان سوادکوه‌شمالی که استفاده از توان بومی برای توسعه است، همکاری می‌کنیم.

 

فارس مازندران

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا