اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2083 مورخ:[1391-11-24 19:11:01]
 حماس با سلاح‌های ایرانی بر دهان اسرائیل کوبید
لاریجانی در دانشگاه قائد اعظم اسلام آباد

حماس با سلاح‌های ایرانی بر دهان اسرائیل کوبید

 رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی حمایت خود از حزب‌الله و حماس را پنهان نمی‌کند، تصریح کرد: حماس در جنگ 8 روزه با سلاح‌های ایرانی بر دهان اسرائیل کوبید.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس- علی لاریجانی که عصر امروز در جریان سفر دو روزه‌اش به پاکستان در جمع دانشجویان دانشگاه قائد اعظم پایتخت این کشور گفت: یکی از ابزار تحقق تمدن اسلامی را اسلامی شدن دولت‌ها عنوان کرد.

وی تصریح کرد: اسلامی شدن دولت‌ها در گرو برخورداری از اهداف و قوانین اسلامی و ایجاد فضا برای وحدت امت اسلام است.

لاریجانی گفت: نمی‌توان گفت می‌خواهیم تمدن اسلامی ایجاد کنیم اما برخی دولت‌های اسلامی با شیاطینی چون آمریکا و اسرائیل دوستی و رفاقت کنند.

وی گفت: در جنگ 33 روزه آمریکا و اسرائیل علیه مردم مسلمان لبنان برخی کشورهای اسلامی به جای قرار گرفتن در کنار مقاومت به اسرائیل اطلاعات می‌دادند.

لاریجانی افزود:‌زمانی که در جنگ 22 روزه به غزه حمله شد حسنی مبارک رئیس جمهور مصر به جای کمک به مردم دردمند غزه دروازه رفح را به روی آنها بست.

وی ادامه داد: اکنون نیز که دشمنان درباره وضعیت سوریه توطئه می‌کند و اسرائیل در اقدامی گستاخانه به این کشور حمله نظامی کرد، برخی کشورهای اسلامی حتی حاضر به محکومیت رژیم صهیونیستی نشدند.

«سوریه نیازمند اصلاحات غنی دموکراتیک است اما دموکراسی از طریق اسلحه و رفتارهای تروریستی به وجود نمی‌آید بلکه امری درونی متعلق به دولت‌هاست».

رئیس مجلس با بیان اینکه کسی باور نمی‌کند آمریکا دلسوز ملت‌های مسلمان منطقه باشد، اظهار داشت: کسی که مدعی دلسوزی برای ملتی است چرا باید برای خونریزی سلاح بفرستد. و اگر نگران هستند چرا با دولت‌های غیر دموکراتیک سلطنتی در منطقه رفاقت دارند.

لاریجانی افزود: مسخره‌تر از این مسئله آن است که کشورهایی برای دموکراسی در سوریه مرثیه سرایی می‌کنند که در کشورهای خودشان حتی به زنان اجازه رانندگی نمی‌دهند.

وی ادامه داد: دموکراسی با گفت‌و گوهای سیاسی به دست می‌آید و امروز فرصت خوبی برای ایجاد تمدن بزرگ اسلامی است. در سایه همگرایی ملت‌های مسلمان وجود دارد اما باید واقع بین بود و در برابر موانع استقامت کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین به بهانه جویی غرب در خصوص فعالیت هسته‌ای در کشورمان گفت: کسی باور نمی‌کند که غربی‌ها نگران بمب اتمی باشند.

وی افزود: وزیر خارجه یک کشور اروپایی گفته بود ما با برنامه هسته‌ای ایران حتی اگر بمب اتمی داشته باشیم نگرانی نداریم. بلکه مشکل ما حمایت ایران از فلسطین است.

وی خاطرنشان کرد: ما دقیقا از حماس و حزب‌الله و مردم مظلوم و مسلمان فلسطین حمایت می‌کنیم و این حمایت را پنهان نمی‌کنیم و مانند کشورهایی نیستیم که برای کشتار در سوریه اسلحه می‌فرستند و آن را کتمان می‌کنند.

رئیس مجلس گفت:‌اسرائیل غده سرطانی در منطقه است و ما به مردم فلسطین کمک می‌کنیم و حتی برای آنها کمک تسلیحاتی می‌فرستیم.

لاریجانی ادامه داد: اگر آنها از دست ما عصبانی هستند هم باشند اما مردم غزه در جنگ 8 روزه با همین کمک‌های تسلیحاتی ایران بر دهان اسرائیل کوبید.

وی خاطرنشان کرد: مسلمانان باید برای پیشبرد اهداف بلند اسلامی اهل مجاهدت باشند و بدانند کارهای بزرگ به سادگی رخ نمی‌دهد و نیازمند استقامت است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا