اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 20702 مورخ:[1394-06-16 07:52:01]
ستاد اقتصادی پساتحریم تشکیل شد

ستاد اقتصادی پساتحریم تشکیل شد

ابراهیم بهادرانی، دبیرکل اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران از تشکیل ستاد اقتصادی پساتحریم در بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛  به نقل از مهر، ابراهیم بهادرانی مسئول تشکیل این ستاد گفت: «مأموریت اصلی ستاد پساتحریم این است که هر آنچه که بخش خصوصی باید بعد از تحریم انجام دهد را در یک چارچوب مشخص کند.»

این چارچوب مواردی همچون دعوت از هیأت‌های خارجی و هماهنگ کردن شریک‌های تجاری، دادن اطلاعات به خارجی‌ها، آماده کردن اقتصاد و شرکت‌های ایرانی برای سرمایه گذاری مشترک با خارجی‌ را در بر می‌گیرد.

بهادرانی درباره نحوه عملکرد این ستاد توضیح داد: «در حال حاضر پرسشنامه‌هایی برای شرکت های ایرانی ارسال شده تا اطلاعات آن‌ها جمع‌آوری شده و حیطه‌های مختلف کاری دسته‌بندی شود تا در نهایت بتوانیم “بانک اطلاعاتی تجار” را برای ارائه به خارجی‌ها ارائه کنیم.»

او اعلام کرد با بهره‌مندی از بانک اطلاعاتی تجار می‌توانیم به جای مذاکره با یک شرکت، با چند شرکت وارد مذاکره شویم.

دبیر ستاد اقتصادی پسا تحریم در ادامه گفت: این ستاد شامل بخش‌ها و کمیته‌های مختلفی از جمله کمیته «مقررات‌زدایی و سرمایه‌گذاری خارجی» است.

بهادرانی ضمن اشاره به عدم حضور هیچ عضوی از دولت در این ستاد گفت: ستاد اقتصادی پساتحریم بنا دارد تا آنچه که به عنوان مشکل در زمینه‌های اقتصادی و مذاکره با خارجی‌ها وجود دارد را رفع کند.

پیشتر در دوره دوم ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد «ستاد تدابیر ویژه مقابله با تحریم» تشکیل شده بود که این ستاد با روی کار آمدن دولت یازدهم عملاً کارکرد خود را از دست داد.

روز گذشته نیز فعالان اقتصادی در نامه‌ای ۳۶ بندی به معاون اول رئیس جمهور خواستار لغو مصوبه‌های خاص دوران تحریم، حذف نظام قیمت‌گذاری دولتی و ایجاد امکان صدور فرآورده‌های نفتی توسط بخش خصوصی شدند.

» برچسب ها : , ستاد , اقتصادی , پس تحریم , ستاد , اقتصادی , پس تحریممطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا