اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 20674 مورخ:[1394-06-15 05:57:01]
ماهیت فعالیت تاکسی تلفنی ها هیچ سنخیتی با شهرداری ها ندارد/پیشنهاد رئیس اتاق اصناف ساری برای حل مشکل موسسات اتومبیل کرایه
اختصاصی/ در همایش روسای تاکسی تلفنی های مازندران مطرح شد

ماهیت فعالیت تاکسی تلفنی ها هیچ سنخیتی با شهرداری ها ندارد/پیشنهاد رئیس اتاق اصناف ساری برای حل مشکل موسسات اتومبیل کرایه

محمدپور با بیان اینکه ماهیت کار این تشکل های صنفی و از جمله موسسات اتومبیل کرایه هیچ سنخیتی با شهرداری ها ندارد؛ تصریح کرد: فعالیت تاکسی تلفنی ها را تحت قالب تشکل های صنفی باید ادامه یابد تا شاهد ارتقا خدمات به شهروندان مازندرانی باشیم.

به گزارش خبرنگار مازند اصناف رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران پیش از ظهر امروز و در جلسه ای که با حضور علیپور نماینده مجلس شورای اسلامی، میرشفیعی معاون اداره آموزش و پرورش مازندران، هیات مدیره اتاق اصناف ساری و روسای اتحادیه های تاکسی تلقنی سراسر مازندران در اتاق اصناف ساری برگزار شد، گفت: سمت و سوی دولت به سمت خصوصی سازی است و نمود این مسئله واگذاری بخشی از امورات مردم به تشکل های صنفی است.


وی با بیان اینکه ماهیت کار این تشکل های صنفی و از جمله موسسات اتومبیل کرایه هیچ سنخیتی با شهرداری ها ندارد؛ تصریح کرد: فعالیت تاکسی تلفنی ها را تحت قالب تشکل های صنفی باید ادامه یابد تا شاهد ارتقا خدمات به شهروندان مازندرانی باشیم.
رئیس اتاق اصناف ساری نیز در ادامه این همایش با ابراز حمایت از خواسته های موسسات اتومبیل کرایه مازندران گفت: اگر قرار باشد موسسات اتومبیل کرایه را با سایر موسسات حمل و نقل و تاکسیرانی بسنجیم، باید به این نکتع توجه کنیم که تاکسی تلفنی ها به صورت 24 ساعته فعال و در حال خدمت رسانی به شهروندان هستند در حالیکه سایر موسسات و از جمله تاکسیرانی با محدودیت زمانی مواجه هستند.


وی در ادامه افزود: گفتنی است اگر بخواهیم از ظرفیت تاکسی ها در شهر برای انجام سرویس مدارس به جای تاکسی تلفنی ها استفاده کنیم، بی شک این موضوع مشکلات فراوانی را برای سرویس خدمات شهری آن هم در ساعات پر ترافیک و پر تقاضای شهروندان بوجود خواهد آورد.


رمدانی در پایان سخنانش به ارائه یک پیشنهاد بسنده کرد و متذکر شد: برای حل این مشکل باید سه گام در حوزه شهری، استانی و کشوری برداشت: در حوزه شهری باید با نمایندگان مجلس شهرهای خود وارد بحث و تبادل نظر شوید، در حوزه استانی باید یک کارگروه منسجم استانی متشکل از روسای اتحادیه های تاکسی تلفنی مازندران تشکیل دهید و در حوزه کشوری بنده بعنوان نماینده اصناف مازندران در کشور شخصا این موضوع را پیگیری خواهم کرد.
به گزارش خبرنگار مازند اصناف دبیر اتاق اصناف ساری نیز در بخش پایانی این همایش گفت: متاسفانه کسانی برای اصناف تصمیم گیری می کنند که خود صنفی نیستند.


کواکبیان در پایان در خصوص واگذاری سرویس های مدارس به سازمان تاکسیرانی خاطر نشان کرد: اولا اگر بنا صلاحیت باشد آژانس های تلفنی از فیلترهای مهم تر و بیشتری عبور کرده اند؛ دوما  آژانس یک موسسه خدماتی است که قشری با ابراز تقاضا از آن خدمات می گیرد در حالیکه تاکسیرانی یک وسیله نقلیه عمومی است که دارای ایستگاه های مشخص است و متقاضی خدمات، برای بهره مندی از آن باید به ایستگاه های تاکسی مراجعه  کند.

حال باید این سوال را از مسئولان پرسید که آیا دانش آموزان برای استفاده از سرویس مدارس به ایستگاه های تاکسی مراجعه می کنند یا اینکه این سرویس را از تاکسی تلفنی ها تقاضا می کنند؟!


انتهای پیام/

بهراد حسینی

» برچسب ها : , محمد محمدپور , سازمان , صنعت , عباس رمدانی , اتاق اصناف , مجتبی کواکبیان , مشکلات , تاکسی تلفنی , مازندران , موسسات اتومبیل کرایه , سرویس مدارس , محمد محمدپور , سازمان , صنعت , عباس رمدانی , اتاق اصناف , مجتبی کواکبیان , مشکلات , تاکسی تلفنی , مازندران , موسسات اتومبیل کرایه , سرویس مدارسمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا