اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 20622 مورخ:[1394-06-13 23:24:01]
افزایش ترانزیت و درآمد گمرک امیرآباد
مدیر گمرک امیرآباد خبر داد

افزایش ترانزیت و درآمد گمرک امیرآباد

مدیر گمرک امیرآباد بهشهر گفت: گمرک امیرآباد در بخش ترانزیت داخلی و خارجی همچنین درآمد،از ابتدا تا پایان مرداد‌ماه سال‌جاری، رشد خوبی داشته است.

به گزارش مازند اصناف؛ امیر جمشیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بهشهر اظهار کرد: از فروردین‌ماه تا پایان مردادماه سال‌جاری 63 هزار و 450 تن کالا به ارزش 55 میلیون و 285 هزار دلار از طریق گمرک امیرآباد ترانزیت خارجی صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: این میزان ترانزیت، 69 درصد به لحاظ وزن و 47 درصد به لحاظ ارزش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش داشته است، همچنین بیشترین محموله‌های ترانزیتی در این بخش نیز بنزین و آهن‌آلات بوده است.

مدیر گمرک امیرآباد بهشهر درباره ترانزیت داخلی نیز گفت: از فروردین‌ماه تا پایان مردادماه سال‌جاری، 87 هزار و 45 تن کالا به ارزش 22 میلیون و 701 هزار دلار از طریق این گمرک ترانزیت داخلی صورت گرفته که از لحاظ وزن 326 درصد و از لحاظ ارزش 148 درصد رشد داشته است.

عضو شورای اداری شهرستان بهشهر با اشاره به افزایش میزان صادرات و واردات در سه ماهه ابتدای سال‌جاری و کاهش آن در دو ماه گذشته، گفت: در مجموع، از فروردین‌ماه تا پایان مردادماه سال‌جاری، 380 هزار و 64 تن کالا به ارزش 34 میلیون و 75 هزار دلار از طریق گمرک امیرآباد به مقصد کشورهای آذربایجان، روسیه، ترکمنستان، قزاقستان و افغانستان صادر شده است.

جمشیدی عمده کالاهای صادرات را سیمان، کلینکر، گچ سفید، سنگ آهن و مصنوعات فولادی عنوان کرده است.

وی بیان کرد: در مدت مذکور، 434 هزار و 580 تن کالا به ارزش 144 میلیون و 927 هزار دلار از طریق گمرک امیرآباد وارد کشور شده است که عمده آنها غلات،آهن‌آلات، ماشین‌آلات و قطعات صنعتی از کشورهای روسیه، قزاقستان، ترکمنستان، ترکیه و چین بوده است.

مدیر گمرک امیرآباد بهشهر از افزایش درآمد این گمرک خبر داد و گفت: از فروردین‌ماه تا پایان مردادماه سال‌جاری، 404 میلیارد ریال درآمد عاید گمرک شده است که نسبت به مشابه سال گذشته،سه درصد افزایش داشتیم.

مدیریت گمرک امیرآباد در هفته دولت به عنوان یکی از مدیران نمونه شهرستان بهشهر معرفی و در مراسمی با حضور معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران،مورد تقدیر قرار گرفت.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا